Pes Etmeyen Merve’nin Hikayesi

Pes Etmeyen Merve’nin Hikayesi

Mart 30, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Merve, 5 yaşında çok sevimli bir kız çocuğuymuş. Herkes tarafından sevilirmiş. Merve’nin bir çok güzel huyu olduğu gibi hiç pes etmeme huyu varmış. Kafasına koyduğunu mutlaka yaparmış ve bu annesi ile babasını mutlu edermiş.

Merve bir hazırlanmış ve annesi ile birlikte parka gitmiş. Bu gittiği park diğer parklardan büyükmüş. Bir çok kaydırak varmış. Biri kapalı, biri dönmeli diğeri ise oldukça uzunmuş. Merve ilk başta kaydırakların büyüklüğünden korkmuş ama diğer çocukların kayabildiğini görünce denemek istemiş. İlk seferinde annesi onun yanına elini tutarak kaydırmış ve Merve kolayca kaydıraktan kaymış. Bu adım Merve için büyük bir adımmış. İkinci kez kaymak istediğinde bunu tek başına yapabileceğini söylemiş ve annesinin elini tutmadan kaymış. Küçük kız bu zorluğu da atlatmayı başarmış ve diğer kaydıraklardan kolaylıkla kalmış. Merve ve annesi parkta iyice yorulduktan sonra eve dönmüşler. Akşam babası geldiğinde o gün kaydıraktan nasıl kayabildiğini neşe ve gurur içinde anlatmış. Ertesi gün Merve parka tekrar gitmek istemiş. Bu kez parkta diğer çocukların bisiklet sürdüğünü görmüş. Annesine bir an önce eve gidip bisiklet sürmek istediğini söylemiş. Anne kız eve gitmişler ve Merve bisiklet sürmeye başlamış. O gün boyunca bisikletten hiç inmemiş ve dört tekerlekli bisikleti sürmeyi tamamen öğrenmiş. Merve için sırada ki adım ise iki tekerlekli bisiklet süre bilmekmiş. Ertesi sabah babasından yan tekerleklerini sökmesini annesinden de ona yardım etmesini istemiş. Babası tekerlekleri sökünce anne Merve’ye dengede durmayı öğretmekle işe başlamış. Merve o gün sadece dengede durmayı başarabilmiş. Sonra ki gün bir kaç santim sürmeyi hedeflemiş ve onu da başarmış. Merve pes etmemiş ve bir kaç gün sonunda iki tekerlekli bisikleti sürmeyi başarmış.

Pes Etmeyen Merve’nin Hikayesi

Bu günler içinde çok kez düşmüş, dizi kanamış ama Merve yinede hedefine ulaşmış. Annesine hemen parka gitmek istediğini söylemiş ve bisikleti ile birlikte parka gitmiş. O da diğer çocuklar gibi bisikletini sürmüş. Merve’nin annesi ve babası kızı ile gurur duyuyormuş. Çünkü sonunda yapamayacak olsa bile Merve hiç vazgeçmiyor, düşse kalkıyor ve hedefine doğru gitmeye devam ediyormuş. Merve bu başarısına küçük küçük başarılar daha eklemeye devam etmiş. Çocuklar sizde Merve gibi pes etmeyip yapa bildiğinizin en iyisi yapmaya, pes etmemeye ne dersiniz?

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dede İle Torun Hikayesi