Yaşlı Kadın ve Kimsesiz Kızın Hikayesi

Yaşlı Kadın ve Kimsesiz Kızın Hikayesi

Ocak 13, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Ülkenin birinde çok varlıklı, zengin yaşlı bir kadın varmış. Bu kadının adı Meryem miş. Meryem teyze komşuları tarafından sevilen, herkesin saygı duyduğu biriymiş. Artık iyice yaşlandığı için kendi işlerini yapmakta zorluk çekmeye başlamış. Komşularına kendisine yardım edebilecek birini aradığını duyurmuş.

Birkaç gün sonra Meryem teyzenin kapısını komşusu çalmış, yanında genç bir kız varmış. Komşu “İyi günler Meryem teyze, bu hanım kız benim köyümden Emine. Kimsesi yok, tek başına köyde yaşıyordu. Geçen gün evini su bastı o yüzden benim yanıma geldi. Bana iş aradığını söyleyince benimde aklıma senin yardımcı aradığın geldi” demiş. Meryem teyze çok sevinmiş “Çok iyi etmişsin komşum, buyurun içeri girin” demiş ve onlara kahve ikram etmiş. Uzunca oturup konuşmuşlar en sonunda Emine işe başlamış. Genç kız, yaşlı kadının bütün işlerini yapmaya başlamış. Yemek, temizlik diğer işler derken Emine, Meryem teyzenin eli ayağı olmuş. Zaman geçtikçe de aralarında ki bağ güçlenmeye başlamış. Emine, Meryem teyzeyi annesi olarak görmeye, Meryem teyze de Emine’yi kızı olarak görmeye başlamış. Bir sabah Meryem teyze elinde kağıtlarla kahvaltıya oturmuş “Al kızım bunlar okul kayıt formları. Yarım bıraktığın okulu artık tamamlama zamanı” demiş. Emine okula gidebileceğine çok sevinmiş, hemen Meryem teyzeye sarılmış. Kısa süre içinde okula da başlayan Emine hem evde hem okulda derslerine çok çalışmış. Okulu birincilikle bitirmiş. Meryem teyze Emine’nin başarısıyla gurur duymuş.

Yaşlı Kadın ve Kimsesiz Kızın Hikayesi

Artık hiç ayrılmayan Emine ve Meryem birbirlerine ilaç olmuşlar. Ömür boyunca yalnızlık çekmemişler. Hayatları boyunca birbirlerine sıkıca sarılmışlar. Çünkü insanlar birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Sizlerde ailenize sıkı sıkı sarılabilirsiniz çocuklar.

Kısa hikâye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Sağlıklı Beslenmeyen Eda'nın Hikayesi