Bulut ve Güneşin Macera Masalı

Bulut ve Güneşin Macera Masalı

Ocak 9, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde gökyüzünün derinliklerinde yaşayan Bulut ve Güneş varmış. Bu ikili çok yakın arkadaşlarmış. Gökyüzünde ki en yakın arkadaş onlarmış ve herkes onların bu dostluğunu çok severmiş.

Günlerden bir gün Bulut ve Güneş sohbet ederken bir maceraya atılmak istemişler. Çünkü onlar heyecanı çok severlermiş. O sırada yıldızlardan bir haber gelmiş. Ayrılmaz ikili heyecanla yıldızı dinlemeye başlamışlar. Yıldız “Gökyüzünün derinliklerinde kimsenin daha önce girmediği karanlık bir mağara varmış. Sizce bu mağaraya girebilecek cesareti olan var mıdır?” diye sormuş. Güneş ve Bulut birbirlerine bakmışlar ve “Bilmem, belki” demişler. Yıldız onlarla vedalaşmış ve evine geri dönmüş. Yıldız gidince Bulut ve Güneş heyecandan oynamaya başlamışlar. Güneş “Ne dersin bu mağaraya gidelim mi?” diye sormuş. Bulut ne düşündüğünü belli etmeden “Olur gidelim” demiş ve iki arkadaş mağaraya doğru yürümeye başlamışlar. Az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler ve sonunda karanlık mağaraya varmışlar. Güneş içeri seslenmiş “Orada kimse var mı?” diye. Fakat hiç ses gelmemiş. Güneş hadi içeri girelim dediğinde Bulut bir adım geri çekilmiş. Güneş “Hadi hadi ne bekliyorsun?” diye ısrar edince Bulut daha fazla dayanamamış ve sırrını söylemek zorunda kalmış. “Ben içeri girmekten korkuyorum” demiş. Güneş gülerek “Neyden korkuyorsun dostum. Hadi gel ben yanındayım” demiş. Ama Bulut “Lütfen ısrar etme, korkuyorum diyorum. Neden anlamıyorsun?” diye sert tepki verince Güneş “Ben gerçekten bu kadar korktuğunu bilmiyordum arkadaşım. Macerayı çok sevsem de seni burada yalnız bırakamam. Hadi geri dönelim” demiş.

Bulut ve Güneşin Macera Masalı

Bulut arkadaşına anlayışı için teşekkür etmiş ve iki arkadaş evlerine geri dönmüşler. O günden sonra da sadece ikisinin de korkmadığı maceralara atılmışlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla Kısa Masal okumak isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Küçük Yıldızın Masalı