Büşra ve Sevimli Köpeğinin Hikayesi

Büşra ve Sevimli Köpeğinin Hikayesi

Ocak 31, 2022 0 Yazar: Seyhan

Büşra adında bir kız varmış ve kız hayvanları çok severmiş. Büşra, hep küçük bir köpeği olsun istermiş. Bir gün abisi ona sürpriz yapmak istemiş ve kimsesiz yavru bir köpek sahiplenmiş. Evin kapısına usulca bırakıp zili çalıp kaçmış. Kapıyı açan Büşra karşısında yavru köpeği görünce çok sevinmiş. Hemen onu kucaklayıp eve almış.

Büşra’nın ailesi de Büşra gibi hayvanları çok severmiş. Ama annesinin maalesef hayvan tüyüne karşı alerjisi varmış. Büşra bir yandan çok sevinirken diğer yandan da annesinin hasta olmasını hiç istemiyormuş. Bu durum bir süre köpeğin evde kalması ile devam etmiş. Fakat bu süreçte Büşra köpeğe git gide bağlanmaya başlamış. Bu sevimli köpeğin adını Kuki koymuş. Büşra hem annesini hemde köpeği mutlu etmek istiyormuş. Bunun için aklına bir çözüm gelmiş. Sevimli köpeğini en yakın arkadaşına emanet etmek! Arkadaşının ailesnin köpeğine çok iyi bakacağını bilen Büşra istediği zaman da köpeğini görüp sevebileceğini düşünmüş. Arkadaşı ile bu durumu paylaşmış ve arkadaşı seve seve kabul etmiş. Ailesiyle hemen gelip Kuki’yi almışlar. Çok güzel bir evde yaşamaya başlayan Kuki, ne kadar çok sevilse de Büşra’nın sevgisini kimsede bulamamış ve çok üzülmüş çünkü eski sahibini çok özlüyormuş. Kuki bir süre sonra yemek yememek için direnmeye başlamış. Yemek yemedikçe güçsüz düşmüş ve hastalanmış. Hastaneye yatan Kuki’nin tedavi olması gerektiğini öğrenen Büşra, her gün ziyaretine gitmiş ve bir daha onu bırakmamak için kendine söz vermiş. Biriktirdiği harçlıkları Kuki’nin tedavisi için kullanmış.

Büşra ve Sevimli Köpeğinin Hikayesi

Zorlu bir süreci atlatan sevimli köpek, Büşra’nın sevgisi ile hastalığı yenmiş. Hastaneden çıkan Kuki tekrar Büşra’ya kavuşmanın, evine dönmenin sevincini yaşamış. Kuki için ayrı bir oda hazırlanmış. Annesinin alerji sorunu doktorlarla konuşulmuş ve köpeğin tıraş olması ile ortadan kalkabileceğini söylemiş. Kuki hemen tıraş olmuş ve tüyleri için özel şampuanlar kullanılmaya başlanmış. Bir süre sonra anne içinde bir sorun kalmamış. Kuki evin bir bireyi olarak hala yaşamını bu evde mutlu bir şekilde devam ettirmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaşlı Köpeğin Hikayesi