Lale ve Eda’nın Hikayesi

Lale ve Eda’nın Hikayesi

Şubat 1, 2022 0 Yazar: Seyhan

Lale ile eda adında ikiz kardeşler varmış. İkisi de aynı sınıfta okuyormuş hatta aynı sırada oturuyorlarmış. Ama ne var ki Lale çok çalışır, Eda ise hiç çalışmaz ve sürekli yaramazlık yaparmış. Eda, ödevlerini hep kardeşine yaptırırmış. Lale ise kardeşine kıyamazmış. İkisi de odalarında oldukları için annelerinin bu durumdan hiç haberi olmazmış. Lale her akşam hem kendi için hemde kardeşi için ödevleri yapar ve yazarmış. Eda ise hep tembellik yaparmış.

Bir gün öğretmenleri ödevleri kontrol ettikten sonra, Eda’yı tahtaya kaldırıp matematİk problemini nasıl çözdüğünü anlatmasını istemiş. Eda bir anda kalakalmış. Bütün arkadaşları Eda’yı şaşkınlıkla izlemiş. Her gün ödevlerini tam yapan Eda tahtada nasıl olmuşta kalakalmış. Anlam veremeseler de sonra, anlamışlar ki ödevleri meğerse Eda değil Lale yapıyormuş. Tenefüste arkadaşları Eda ile dalga geçmeye başlamış. Ödevlerinin kendisinin yapamadığını, Lale’ye güvendiğini söylemişler. Bu durum Eda’nın çok üzülmesine neden olmuş. Bunun üzerine Eda, öğretmeninin yanına gidip, kardeşine de kızmamasını, annesine söylememesini, pişman olduğunu ve bundan sonra çok çalışkan bir öğrenci olacağına söz vermiş. Sınıfta hem arkadaşlarından hemde öğretmeninden özür dilemiş ve arkadaşları da onu alkışlamışlar.

Lale ve Eda’nın Hikayesi

Öğretmen tabi ki de Eda’nın ve Lale’nin yaptığı yanlışı annesine ve babasına anlatmış. Anne ve baba kızlarının özür dileyip söz verdiklerini bildikleri için kızlarına bu durumdan bahsetmemişler. Ama her zaman onları takip etmişler. Zaman geçmiş ve okulun bitmesi yaklaşmış. Yıl sonu karne gününde söz verdiği gibi Eda’nın ve Lale’nin Taktir belgeleri de gelmiş. Ve bu hikayede mutlu bir sonla bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İki Kardeşin Hayal Gücü Hikayesi