Can’ın Okuldaki İlk Macerası

Can’ın Okuldaki İlk Macerası

Şubat 19, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Can 6 yaşında bir çocuktu. En büyük hayali ilkokul öğretmeni olmaktı. Doğayı ve hayvanları çok  severdi. Sitedeki  arkadaşlarıyla bahçede oyunlar oynamayı da çok severdi. En sevdiği oyun saklambaç ve körebe idi. Son zamanlarda arkadaşlarıyla, okulun başlayacağı günleri heyecanla bekliyorlardı. 12 Eylül de okullar açıldı.

Can okulun ilk günlerinde sınıftaki yeni arkadaşlarıyla çok güzel dostluklar kurdu. Can’ın en sevdiği arkadaşları Mehmet, Aras, Ali ve Kaan’dı. Can okuldaki arkadaşlarıyla da teneffüslerde sevdiği oyunları oynardı. En sevdiği ders matematik olmuştu. Derse çok katılan örnek bir öğrenciydi. Öğretmeni Ayşe Hanım bu konuda Can’ı çok takdir ederdi. Okul çıkışında Ömer ile Mert sınıfta koşturup birbirlerini iterek oyun oynuyorlardı, Can onları ne kadar uyarsa da onlar arkadaşını dinlemeyip onu düşürmek için ittiler. Can düştü ama Can’ı görmezlikten gelip koşturarak sınıftan çıkıp koridora gittiler. Nöbetçi öğretmenleri gelip Can’a yardım etti. Yerden kaldırdı iyi olup olmadığını sordu. Biraz canı acımıştı ve çok üzgündü. Ertesi gün olanları Ayşe Öğretmenine anlattı. Öğretmenleri çocukları uyardı. Yaptıkları davranışın arkadaşlarına ve kendilerine zarar verebileceğini anlattı. Çocuklar bundan ders alıp bir daha asla ama asla böyle bir hata yapmadılar ve Can’dan özür dilediler. Can da arkadaşlarını affetti. Artık onlarda kurallara uyan örnek birer öğrenci oldular.

Can’ın Okuldaki İlk Macerası

Öğretmenleri onlara toplumda nasıl davranmalıyız ve nasıl empati kurmalıyız diye ödev verdi. Gruplar oluşurdu. Ödevlerini işbirliği yaparak yaptılar. Ertesi gün sunumlarını sundular. Tüm gruplar ödevlerini en güzel şekilde yapmıştı. Öğretmenleri tüm çocukları tebrik etti. Annesi, babası ve kız kardeşi Can ile çok gurur duyuyorlardı. Kardeşi de abisi gibi ilkokul öğretmeni olmak istiyordu. Can kardeşine her zaman destek oldu. Ve yıllar geçti bu güzel çocuklar büyüdüler. Artık herkes kendi mesleğini seçti. Can artık hayallerini süsleyen mesleğini yapıyor. O artık çok güzel çocuklar yetiştiren bir öğretmen. Kendi geçmişini de çocuklarla paylaşarak onlara örnek oluyor.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yonca ve Yavru Kediler Hikayesi