Cesaretli Bulut ve Pamuk’un Hikayesi

Cesaretli Bulut ve Pamuk’un Hikayesi

Kasım 22, 2022 1 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde, küçük bir kasaba da yaşayan mutlu bir aile varmış. Bu mutlu ailenin Bulut adında tatlı mı tatlı bir çocukları varmış. Bulut annesi ve babası ile vakit geçirmeyi çok severmiş.

Bulut büyümüş ve okula başlamış. Okula başladığında derslerinde çok başarılı bir çocuk olmuş. Fakat Bulut her şeyden korkar ve kendine hiç güvenemezmiş. Yanına bir kedi yaklaşsa kaçar, yavru bir köpek yaklaşsa ağlamaya başlarmış. Eğlence parklarına gittiğinde bile hiçbir eğlenceli oyuncağa binmek istemez. “Ben çok korkuyorum anne binmek istemiyorum.” Diye ağlamaya başlarmış. Annesi bu duruma çok üzülüyormuş. Okulda arkadaşları Bulut ile ‘korkak’ diye dalga geçtiğinde Bulut çok üzülüyormuş ama korkularını bir türlü yenemiyormuş. Annesi ve babası bu duruma artık çok üzülüyormuş ve çocukları için bir çare aramaya başlamışlar. Düşünmüşler taşınmışlar Bulut için bembeyaz pamuk gibi bir kuş almışlar. Bulut kuşu ilk gördüğünde biraz korkmuş ama sevinmiş de. Bulut kuşa “Pamuk” adını vermiş. Bulut ve Pamuk çok iyi arkadaş olmuşlar. Bulut Pamuk’u sevip eline almaya başladığında hayvanların aslında zararsız olduğunu görmüş. Pamuk uçarken Bulut da arkasından o koltuktan o koltuğa atlıyormuş. Veeee artık dışarı da gördüğü kedileri, köpekleri ve tüm hayvanları sevmeye başlamış ve onlardan korkmamış. Çünkü hayvanların aslında zararsız iyi birer dost olduğunu Pamuk sayesinde öğrenmiş.

Cesaretli Bulut ve Pamuk’un Hikayesi

Oyun parklarına gittiğinde hep Pamuk’ u hayal edip cesaretini toplamış ve hayatın tadını doyasıya çıkarmış. Bu zamana kadar neden hep korkmuşum kendime nasıl güvenmedim ki ben diye düşünüp pişman olmuş. Hikâye de burada bitmiş.

Kısa hikâye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Lale ve Eda'nın Hikayesi