Çiçek ve Yağmur Sevmeyen Dev Masalı

Çiçek ve Yağmur Sevmeyen Dev Masalı

Kasım 21, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde bir çiçek birde Dev varmış. Bu Dev yağmuru hiç sevmezmiş. Her yağmur yağdığında homurdanır, mutsuz mutsuz otururmuş.

Günlerden bir gün yağmur hızla yağmaya başlamış. Her yer su içinde kalmış ve bizim Dev bu duruma çok sinirlenmiş. Ormanın içinde söylene söylene evine giderken çiçeğe rastlamış. Çiçek yağmur yağdığı için çok mutluymuş. Köklerine suyu çekiyor, yapraklarını yıkıyor ve yüzünde gülücükler açıyormuş. Bunu gören Dev “Çiçek kardeş, sen neden yağmuru seviyorsun? Baksana her yer su içinde kaldı, bende çok ıslandım” demiş. Çiçek Dev’e dönüp “Yağmuru kim sevmez! O olmasa biz ne yapardık bilemiyordum” demiş. Dev çiçeğin bu cevabına da çok sinirlenmiş. O an aklına sihirli çubuk gelmiş ve hemen onu sakladığı yerden çıkarmış. Çubuğu gökyüzüne doğru kaldırmış “Yağmur hemen dur! Bir daha da asla yağma!” demiş. O an birden yağmur kesilmiş. Çiçek bu duruma çok üzülmüş ama koca Dev’e ne dese de sözünü geçiremiyormuş.

Çiçek ve Yağmur Sevmeyen Dev Masalı

Aradan günler geçmiş, yağmur yağmadığı gibi güneş de bütün sıcaklığıyla Dünyayı ısıtıyormuş. Artık bu sıcaklığa dayanamayan ağaçlar, bitkiler solmaya başlamış. Orman da ki hayvanlar su bulamayıp hastalanmış. Yani bütün canlılar susuzlukla baş etmeye çalışıyormuş. Dev de suyun önemini anlamaya başlamış. Etrafta içecek su bulamamış, ağaçlar susuzluktan meyve verememiş. Bu durumdan Dev çok pişman olmuş. Hemen eline çubuğunu almış ve tekrar yağmurun yağması için sihir yapmış. Bir daha da asla yağmurdan şikayetçi olmamış. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla peri masalı okumak isterseniz Peri Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Büyülü Ormanda Ela'nın Keşfi