Çınar ve Kuş’un Masalı

Çınar ve Kuş’un Masalı

Mart 9, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde şehrin birinde, bir yaşında olan küçük bir çocuk varmış. Bu küçük çocuğun adı Çınar mış. Çınar o sabah gözlerini annesinden ve babasından önce açmış. Beşiğinde yatarken, etrafına bakmış, kimseyi uyandırmak istememiş. Çünkü o gece annesi ve babası için zor geçmiş. Yaramaz Çınar tüm gece ailesini uyutmamış. Onlara bir ödül olsun diye sabah sessizce beşiğinin yanında ki camdan dışarıyı izlemeye başlamış.

Çınar sessizce dışarıyı izlerken bir kuş gelip, camın kenarına konmuş. Çınar kuşu görünce çok sevinmiş. Kuş da Çınar’ı oyalarcasına ötmeye, kanatlarını çırpmaya başlamış. Çınar gördüğü manzara karşısında çok neşeliymiş. Beşiğinde oturarak elini camda gezdirmeye başlamış. Kuş kanadını kaldırmış, Çınar elini, Kuş cama gagasını değdirmiş, Çınar ağzını, Kuş ötmeye başlamış, Çınar şarkı söylemeye. Küçük çocukla Kuş oyun oynarken anne uyanmış ve gördüğü manzara karşısında çok mutlu olmuş. Küçük oğlunun bir kuşla bu kadar uzun süre vakit geçirmesi, hayvanları sevmesi aileyi çok mutlu etmiş. Çınar annesinin uyandığını görünce kucağına gelmek istemiş ve Kuşta Çınar’a el sallayıp annesinin yanına gitmiş.

Çınar ve Kuş’un Masalı

O günden sonra Çınar’ın annesi camı açık bıraktığında kuş gelip Çınar ile oyun oynayıp, annesinin yanına gidiyormuş. O ev kuşunda ikinci yuvası haline gelmiş. Kuş ve Çınar mutlu bir hayat sürmüşler. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla bebek masalı okumak isterseniz Bebek Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dilek ve Uçurtmasının Masalı