Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi

Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi

Mart 10, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde kasabanın birinde yaşayan bir kız varmış. Bu kızın adı, Merve imiş. Merve, keşfetmeyi çok seven, yeni yerler görmek isteyen genç bir kızmış. En büyük hayali ise Dünya’yı gezmekmiş. Fakat maddi durumu buna müsait değilmiş. O yüzden Merve sabrederek, gezebileceği günlerin gelmesini bekliyormuş.

Günlerden bir gün Merve arkadaşları ile toplanmış, sohbet ediyormuş. Herkes hayallerinden bahsederken Merve de Dünyayı gezmek istediğini söylemiş. Bütün arkadaşları ona gülmüş, bunun imkânsız bir hayal olduğunu söylemişler. Merve bu duruma çok üzülmüş. Hayallerinin imkânsız olmadığına, çalışıp, çabalayarak başarılabileceğini düşünmüş. Eve gittiğinde bu durumu annesi ve babasına anlatmış. Aslında anlatırken onlarında güleceğini düşünmüş. Ama annesi ve babasının tepkisi hiç tahmin ettiği gibi olmamış. Annesi: “Hayal kurmak, istemek başarmanın yarısıdır kızım. Emin ve sağlam adımlarla yürürsen hayallerine kavuşabilirsin” demiş. Daha sonra babası söze girmiş: “Kurduğun hayalin her zaman arkasındayım kızım. Sen çalış, çabala, zamanı geldiğinde bende senin için elimden geleni yaparım, söz veriyorum” demiş. Merve ailesinin desteğini aldığı için çok mutluymuş. Onlardan aldığı enerji ve güven ile daha çok çalışmaya başlamış. Sabah erken saatlerde iş yerine gidip çalışıyor, akşam 6’dan sonra ektiği mahsulleri suluyor, meyvelerden reçeller yapı satıyormuş. Uyanık kaldığı her saat çalışarak, elindeki imkanları değerlendirerek para kazanıyormuş. Her ay sonu kazandığı paranın büyük bir kısmını kenara koyuyor, bir kısmı ile de ailesine yarım ediyormuş. Bu süreç bir yıl boyunca durmadan devam etmiş. Merve senenin sonunda hayallerine ulaşabilecek parayı elde etmiş. Küçük bir karavan alarak, Dünyayı keşfetmeye hazırmış.

Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi

Merve tura çıkmadan önce, arkadaşları ile vedalaşmak için bir buluşma ayarlamış. Ona inanmayan, hayallerine gülen arkadaşları, Merve’nin başarısına hayran olmuşlar. Ona inanmadıkları, küçümsedikleri için çok pişman olmuşlar. Merve bir hafta sonunda ailesi ile vedalaşarak evden ayrılmış. Yılmadan çalışmasının sonucunda yeni hayatına kavuşmuş. O günden sonra gittiği her yerden ailesini aramış, gördüğü yeni yerleri anlatmış. İstedikten sonra başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını herkese kanıtlamış. Bu hikâyede mutlu bir sonla bitmiş.

Hikâye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Elif'in Hayvan Sevgisi Hikayesi