Çizgili VızVız’ın Masalı

Çizgili VızVız’ın Masalı

Ocak 15, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde harika kovanı olan bir Vızvız arı varmış. Bu kovanda Vızvız ailesiyle birlikte yaşıyormuş.

Günlerden bir gün Vızvız kovandan tek başına çıkıp dolaşmaya gitmiş. Ormandaki patika yoldan ilerlerken diğer hayvanlarla karşılaşmış hepsine selam vermiş. Birden yağmur yağmaya başlamış. Ama bu yağmur çok kısa sürmüş. Ve yağmurun ardından mis kokulu çiçeklerin içinden giderken rengarenk bir gökkuşağı çıkmış. Vızvız gökkuşağının altında uzanıp gökyüzünü izlemeye başlamış. Hava o kadar güzelmiş ki Vızvız  uykuya dalmış. Uykusunda rengarenk gökkuşağının üstünden kayıp bulutların üstüne atladığını görmüş.

Çizgili VızVız’ın Masalı

Tam o sırada Vızvız’ın üstüne yağmur damlaları düşmeye başlamış ve Vızvız uyanmış yağmurun başladığını fark etmiş hemen kalkıp gördüğü gökkuşağını ve rüyasını ailesine anlatmak için yoluna devam etmiş. Bu masalda burada bitmiş…

Çocukların sıkılmaması için kısa masalları tercih ediyorsanız Kısa Masallar kategorimizden bir çok masala ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Şirin ve Şirine Masalı