Duruş’un Hikayeleri: Karavan Kampı

Duruş’un Hikayeleri: Karavan Kampı

Kasım 30, 2021 1 Yazar: Ezgi E.

Duru ve annesi uzun zamandır bir karavanları olsun istiyormuş. İnternetten karavan hakkında bir çok bilgi edinmişler. Tatillerinin sadece bir otel odasından ibaret olmamasını, istedikleri koylarda kalabilmeyi, uzun soluklu tatiller yapmayı hayal ediyorlarmış. Evin babasına bu durumdan bahsetmişler ve oda bu duruma çok sıcak bakmış. Duruş’un babası kızına ve eşine sürpriz yapmak için herkes habersiz bir araç yapmış. Boş zamanlarında atölyeye gidip aracı karavana dönüştürmeye çalışıyormuş. Babanın beklediği gün gelmiş ve araç artık bir karavana dönüşmüş. Şimdi sırada ailesine sürprizini göstermeye gelmiş.

Baba aracı bahçeye getirmiş ve koşarak içeri girmiş. Eşini ve kızı çapırmış size bir hediyem var demiş ve onları bahçeye çıkarmış. Bahçeye çıktıklarında karşılarında hayallerinde ki karavanı görmüşler ve sevinçten ne yapacaklarını şaşırmışlar. Duruş o kadar çok sevinmiş ki koşarak babasının boynuna sarılıp “Babacığım bu hayatımda aldığım en güzel hediye. Sana çok teşekkür ederim. İyi ki benim babamsın” demiş. Annesi de çok sevinmiş ve o da eşine çok teşekkür edip sarılmış. Aile şimdi uzun bir tatil için hazırlığa başlamış. Önce Duruş ile annesi karavanı temizlemiş. Daha sonra eve girip tatil için lazım olan bütün eşyaları ayarlamışlar ve karavanlarına yerleştirmişler. Şimdi uzun bir yolculuğa hazırlarmış. Hayatlarında ilk defa bu kadar uzun bir tatil yapacak olan aile büyük bir heyecanla yola koyulmuşlar. Yolda Duruş’un en sevdiği şarkılardan oluşan listeyi dinlemeye başlamışlar. İlk durakları Balıkesir’in Ayvalık ilçesi olmuş. Deniz kenarında güzel bir yer bulmuşlar ve orada konaklamaya karar vermişler. Hemen araçlarını park etmişler ve kamp sandalyelerini masalarını kurmuşlar. Anne karavanın içini düzenlemiş ve artık tatillerini yapmaya başlayabilirlermiş. Tatillerinin ilk günleri karavanlarına alışmakla geçmiş. Çünkü bu düzen hepsine yabancıymış. Alanları küçük, eşyaları azmış. Ama ailecek bu duruma hemen alışmışlar. Çünkü fazla eşyanın her zaman insanlara engel olduğunu düşünmüşler. Az su ile yıkana bilmeyi, az eşya ile günlerini geçirmeyi ve küçük bir buzdolabına sığdırabildikleri kadar yiyecek ile yaşamayı öğrenmişler. Duruş kısa sürede orada yaşayan tatilciler ile arkadaş olmuş. İlk arkadaşı kamp yaptıkları yerde kafesi olan Devran adında bir oğlan çocuğuymuş. Her gün birlikte oyunlar oynamaya başlamışlar. İkinci arkadaşı oraya misafirliğe gelen Kaan adında bir çocukmuş. Kaan, Devran ve Duruş her gün birlikte denize girip, kum da oynamaya başlamışlar. Daha sonra Defne isminde bir arkadaş daha edinmişler. Defne onlardan yaşca büyükmüş ama onlara çok iyi ablalık yapıyormuş. Defne sayesinde üç küçük çocuk her şeyi paylaşarak oynamaya, denizde kollukları ile yüzmeye başlamışlar.

Duruş’un Hikayeleri: Karavan Kampı

Bu tatil Duruş için çok eğlenceli geçiyormuş. Her sabah babası ile köpeklerini yürüyüşe çıkarıyormuş. Onlar yürüyüş yaparken anne karavanı temizliyor, kahvaltıyı hazırlıyormuş. Kahvaltıdan sonra kumda oynamaya başlıyormuş ve arkadaşları gelmeden kısa bir uyku uyuyormuş. Arkadaşları geldiğinde onlarla oyuna başlıyormuş ve hava kararana kadar oyun oynamaya devam ediyormuş. Günler tatlı Duru için çok güzel geçiyormuş. Yeni arkadaşlar edinmek, yeni yerler keşfetmek ve doğa ile iç içe olmak Duruş için harika bir deneyim oluyormuş. Ama artık Ayvalık dan ayrılma zamanı gelmiş. Yeni yerleri görmek, yeni arkadaşlıklar kurma zamanıymış. Duruş zor da olsa arkadaşları ile vedalaşmış ve yeni kamp yeri bulmak üzere ailecek yola çıkmışlar.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: İlkokula Başlama

Yeni kamp yerini ve yaşadıklarını merak ediyorsanız Duruş’un Hikayeleri serimizi kaçırmayın. Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.