Duruş’un Hikayeleri: Yeni Yıl

Duruş’un Hikayeleri: Yeni Yıl

Aralık 30, 2021 1 Yazar: Ezgi E.

Duruş günlerdir yeni yılın gelmesini bekliyormuş. Annesi ona, o yılın bitmek üzere olduğunu ve yeni bir yıla başlayacaklarını söylemiş. Eğer isterse yeni yılı odasını süsleyerek karşılayabileceğini o güne özel giyinebileceğini anlatmış. Duruş, bunları duyunca çok heyecanlanmış. Çünkü, odasını süslemeyi çok seviyormuş. Kendince odasında süslemeler yapmaya başlamış. Annesi ile birlikte odasına balonlar, yeni yıl süsleri ve ışıklar asmışlar.

Babaannesini, dedesini amcasını ve yengesini yılın son gününde evlerine davet etmiş. Ve beklenen gün gelmiş çatmış. Duruş, annesi ile mutfakta yiyecek yapmayı da çok severmiş. Annesine yılbaşı kurabiyesi yapmak istediğini söylemiş ve anne kız, yeni yıl için kurabiyeler yapmaya başlamışlar. Duruş ortaya çıkan sonuçtan çok mutluymuş. Kurabiye yaptıktan sonra annesi ona bir defter ve kalem vermiş. Yazı yazmayı bilmediği için yeni yıldan isteklerini, planlarını çizmesini istemiş. Heyecanla defterini almış ve o yıl neler yapmak istediğini çizmiş. İlk önce annesini, babasını ve Pars’ı çizmiş. Hepsi birbirine sarılıyormuş. Bu da Duruş’un yeni yıldan hep bir arada olmalarını isteme şekliymiş. Daha sonra karavanı, denizi ve güneşi çizmiş. Çünkü yazı ve denizi çok özlemiş. En son resminde de geniş ailesini çizmiş. Teyzesinden, amcasına, dayısından dedelerine hepsini bir arada çizmiş. Resim yaptıktan sonra sıra masayı hazırlamaya gelmiş. Annesi, babası ve Duruş yeni yıla özel bir masa hazırlamışlar. Müzik açmışlar ve misafirlerini beklemeye başlamışlar. Misafirler gelince herkes sofraya oturmuş ve neşe içinde yemeklerini içmiş ve eğlenmeye başlamışlar. Saat 12’ye yaklaşmış Duruş’un çok uykusu varmış ama o gece annesi ona geç yatabileceğini söylemiş. Saat 12 olduğunda herkes geri sayım yapmış ve yeni yılı kutlamışlar.

Duruş’un Hikayeleri: Yeni Yıl

Annesi ve babası Duruş’a yeni yıl için aldıkları hediyeyi vermiş. Hediye küçük kızın uzun zamandır istediği bir hediyeymiş. Duruş sevinçten havalara uçmuş. Daha sonra babaannesi, dedesi, amcası ve yengesi de Duruş için küçük hediye almışlar ve onu vermişler. Daha fazla dayanamayan Duruş annesinin kucağında uykuya dalmış. Önceki senler yeni yıl gecelerini hatırlamayan küçük Duruş için bu yıl başı daha farklı gelmiş. Anne ve babasının da bu yıldan dileği, tüm insanların sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamasıymış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Mersin Tatili