Leo’nun Kendini Sevdirme Masalı

Leo’nun Kendini Sevdirme Masalı

Aralık 29, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Zaman zaman içindeymiş, yardım sever aslan bizim masalın içindeymiş. Leo, Ormanın Kralının oğluymuş. Babasından, ormanda yaşayan bütün hayvanlar korkarmış. Ama Leo babası gibi sert değilmiş. Onun yumuşacık bir kalbi varmış. Ormanda ki bütün yavru hayvanlarla arkadaş olmak istermiş. Ama gelin görün ki Leo, kralın oğlu olduğu için herkes ondan korkarmış.

Günlerden bir gün Leo ormanda yürüyüşe çıkmış ve yavru ceylanla yavru filin oyun oynadığını görmüş. O da gidip onlarla oynamak istiyormuş. Ama kaçarlar diye yanlarına yaklaşamıyormuş. Leo, en sonunda dayanamamış ve çalıların arkasından seslenmiş. “Merhaba, lütfen benden korkmayın. Ben de sizinle oynamak istiyorum.” demiş. Yavru fil ve yavru ceylan korkmalarına rağmen aslanın yanlarına gelmesini kabul etmişler. “Tabi, gelebilirsin. Ama lütfen bize zarar verme” demişler. Aslan merak etmemeleri gerektiğini söylemiş ve yanlarına gitmiş. Aslan, fil ve ceylan, birlikte oynamaya başlamışlar. Bir oraya bir buraya koşuyorlarmış. Saklambaç oynuyorlarmış. Üç hayvanı oynarken gören tavşan, aslanın orada olmasına çok şaşırmış ve korkudan hemen ceylan ve filin annesine haber vermeye gitmiş. Çocuklarının bir aslanla oynadığını duyan anne fil ve anne ceylan koşarak yavrularının yanına gitmişler. Gözlerine inanamayan anneler hemen çocuklarını alıp eve götürmüşler. Leo, bu duruma çok üzülmüş. Morali bozuk bir şekilde evine dönmüş. Ertesi gün Leo tekrardan yürüyüşe çıkmış. Bu sefer yaşlı maymunu görmüş. Maymunun elinde poşetler varmış. Hemen koşup maymunun elinden poşetleri alıp, maymunun evine kadar taşımış. Yaşlı maymun biraz korkmuş ama Leo’nun ona zarar vermediğini görünce çok teşekkür etmiş ve evine girmiş. Leo, gerçekten çok yardım severmiş. Ormanda gördüğü her hayvana yardım ediyormuş. Yavaş yavaş orman sakinleri Leo’dan korkmamaya başlamışlar. Bir süre sonra yavru hayvanlar Leo ile arkadaş olmuşlar ve herkes Leo’yu sevmeye başlamış.

Leo’nun Kendini Sevdirme Masalı

Leo’nun her gün evden çıkıp gece geç gelmesini gören babası, oğlunun nereye gittiğini merak edip peşinden gitmeye karar vermiş. Leo sabah evden çıkmış Aslan Kral da peşinden gitmiş. Oğlunun yavru hayvanlarla oynadığını, yaşlı hayvanlara yardım ettiğini ve kimsenin ondan korkmadığını hatta Leo’nun çok sevildiğini görmüş. Aslan Kral oğlu ile gurur duymuş. Leo oyun oynarken babası ortaya çıkmış. Bütün hayvanlar kaçmaya başlamış. Arkadaşlarının kaçtığını gören Leo, arkadaşlarına seslenmiş “Lütfen korkmayın, biz kötü hayvanlar değiliz. Kimseye zararımız yok. Babam da çok iyidir. Bana verdiğiniz şansı aileme de verin.” demiş. Bu cümlelerin üstüne hayvanlar Leo’ya hak vermiş ve Aslan Krala da bir şans vermişler. O günden sonra Leo ve ailesi her hayvan tarafından sevilmiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Mini Mini Bir Kedi Masalı