Ela ve Prenses Nana’nın Masalı

Ela ve Prenses Nana’nın Masalı

Şubat 10, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar iyilik prensesi olan siyah saçlı küçük bir kız çocuğu varmış. Adı Ela’ymış. Ela, çok güzel, çok akıllı ve çok iyi kalpli bir kızmış. Herkes onu çok severmiş. Ama Ela, çok yalnızmış. Çünkü onun hiç arkadaşı yokmuş.

Küçük Ela, bu duruma çok üzülüyormuş. Oturduğu sarayın yakınlarında hiç çocuk yokmuş. Çocuk olan evler ise oldukça uzaktaymış. Ela sadece parka gittiği zaman çocuklarla oyun oynuyormuş. Bu duruma çok mutsuz olan Ela, bir gün sarayın bahçesine çıkıp, merdivenlere oturmuş. Annesi yanına gelip “Kızım birlikte oyun oynayalım mı?” diye sormuş. Ela “Hayır anneciğim, teşekkür ederim ama ben seninle değil bir arkadaşımla oyun oynamak” istiyorum” demiş. Annesi “Haklısın Ela ama biraz daha sabret iki ay sonra okul başlayacak ve senin de bir sürü arkadaşın olacak” demiş. Ela da annesine sarılıp “Tamam anneciğim” demiş. Demiş demesine ama canı çok sıkılıyormuş. “Uf keşke bir arkadaşım olsa” diye içinden geçirmiş. Onun böyle mutsuz olmasına dayanamayan Çocuk perisi birden Ela’nın yanına gelmiş. Peri, çok küçük, çok parlak ve çok sevimliymiş. Adı Nana imiş. Nana, Ela’ya yaklaşıp, “Merhaba, ben Nana. Seninle arkadaş olmak istiyorum.” demiş. Ela, çok şaşırmış. Ama çok da mutlu olmuş. “Merhaba, ben Ela. Ben de seninle arkadaş olmak isterim çünkü hiç arkadaşım yok” demiş. Böylece, Ela ve Nana, arkadaş olmuşlar. Her gün birlikte oynamaya başlamışlar. Ela, Nana’ya çiçeklerden taç yapmış. Nana, Ela’ya sihirli tozlar serpmiş. Ela, Nana’ya şarkılar söylemiş. Nana, Ela’ya hikayeler anlatmış. Ela, Nana’ya pasta yapmış. Ela ve Nana, çok eğlenmişler. Çok mutlu olmuşlar. En iyi arkadaş olmuşlar.

Ela ve Prenses Nana’nın Masalı

Zaman hızla geçmiş Ela’nın okula başlama zamanı gelmiş. Ela sevinçle okula gitmiş ve yeni arkadaşlar edinmiş. Okuldan gelince hepsini Nana’ya anlatmış. Nana, Ela için çok mutlu olmuş ve mutlu olma sırasının diğer çocuklara geldiğini söylemiş. Ela Nana’yı sık sık onu ziyaret etmesi şartıyla, mutlu bir şekilde yolcu etmiş. Nana da geleceğine söz vermiş ve diğer çocukların yanına gitmiş. Fırat buldukça da Ela’nın yanına gelmiş. Ela ona gün içerisinde yaşadıklarını anlatıyormuş ve iki arkadaş mutlu bir şekilde hayatlarını sürmüşler. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ressam ve Arkadaşlarının Hikayesi