Elif ve Oyuncak Bebeğinin Hikayesi

Elif ve Oyuncak Bebeğinin Hikayesi

Nisan 20, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan küçük bir kız varmış. Bu kızın adı Elif miş. Elif uzun zamandır bir oyuncak bebek istiyormuş. Ve artık annesine bu durumdan bahsetme kararı almış.

Bir gün annesini çağırmış ve başlamış konuşmaya.” Anneciğim, sana bir şey söylemek istiyorum”. Anne “Tabi kızım dinliyorum” demiş. Elif “Anne, uzun zamandır bir oyuncak bebek istiyorum. Bana bir bebek alır mısın?” diye sormuş. Annesi “Eğer bu kadar çok istiyorsan alırım tabi kızım” demiş ve anne kız oyuncakçıya gitmeye karar vermişler. Az gitmişler uz gitmişler. Dere tepe düz gitmişler. En güzel oyuncakçıyı bulmuşlar ve içeriye girmişler. Küçük kız oyuncakçının içinde dolaşmaya başlamış. En sonunda Elif istediği bebeği bularak annesinin yanına gitmiş. “Anneciğim, istediğim bebeği buldum” demiş. Annesi de kızı için bebeği almış. Elif çok mutluymuş sonunda en beğendiği bebeği alarak evlerine gitmişler. Eve gittiklerinde kapı çalmış ve Elif’in arkadaşı Ceren gelmiş. Annesi Elif’e “Kızım arkadaşın Ceren çağırıyor” demiş. Elif arkadaşının yanına giderken bebeğini de götürmüş. Ceren bebeği görünce “Yeni mi aldınız?” diye sormuş. Elif “Evet yeni aldık” demiş. Ceren Elif den bebeği ile oynamak için izin istemiş ama Elif “Olmaz, bunu bugün aldım” demiş. Ceren bu duruma çok üzülmüş! Annesi de iki arkadaşın bu sohbetine kulak misafiri olmuş ve kızının arkadaşını üzmesine çok üzülmüş. Elif’e bir ders vermesi gerektiğini düşünmüş.

Elif ve Oyuncak Bebeğinin Hikayesi

Ertesi gün annesi Elif’e arkadaşı Yağmurlara gideceklerini söylemiş. Bu sefer arkadaşının yanına giderken Elif bebeğini götürmek istememiş. Orada Yağmur’un bebeği ile oynamak istemiş bu sefer Yağmur bebeğini Elif’e vermemiş. O gün üzülen kişi Elif olmuş. Annesi Elif’e “Sen de bebeğini Ceren’e vermemiştin. Şimdi Yağmur da bebeğini sana vermek istemedi. O gün Ceren’in yaşadığı durumu şimdi anladın mı kızım?” demiş. O an Elif de yaptığının yanlış olduğunu anlamış ve bir daha hiç bir arkadaşına bu şekilde davranmamış. Hikayemiz de burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Paylaşmanın Önemini Anlayan Kız Hikayesi