Küçük Sarı Arabanın Maceraları

Küçük Sarı Arabanın Maceraları

Nisan 21, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde küçük sarı araba varmış. Küçük sarı arabanın canı çok sıkılıyormuş. Her gün kendi kendine geziyor ama yapacak bir şey bulamıyormuş. En sonunda kendine bir arkadaş bulmaya karar vermiş.

Günlerden bir gün yolda giderken bir kamyonet görmüş ve yanına yaklaşmış. Ona “Arkadaş olalım mı?” diye sormuş. Kamyonet ise “Çok isterim fakat şu an çalışıyorum. Umarım daha sonra yine karşılaşırız.” demiş ve yoluna devam etmiş. Küçük Sarı Araba çok üzülmüş ama “Tamam” diye cevap verip oda oradan uzaklaşmış. Daha sonra havada uçan uçağı görmüş ve seslenmiş. “Merhaba uçak, benim arkadaşım olur musun?” diye sormuş. Uçak gülerek yanıt vermiş “Çok isterdim ama ben havadan giderim sen karadan. Bir araya gelip iletişim kurmamız çok zor olur” demiş. Küçük Sarı Araba uçağa hak vermiş ama bir o kadar da üzgünmüş. Üzgün bir şekilde “Haklısın” demiş ve oradan uzaklaşmış. Yolda gezinirken son olarak kırmızı bir araba görmüş. Cesaretini toplamış ve ona “Merhaba, arkadaş olalım mı?” diye sormuş. Kırmızı araba da “Tabi ki de benim de canım çok sıkılıyordu, bende arkadaş arıyordum çok iyi olur” demiş. Küçük Sarı araba bunu duyduğuna çok sevinmiş. Sonunda kendine uygun bir arkadaş bulabilmiş.

Küçük Sarı Arabanın Maceraları

O günden sonra Küçük Sarı Araba ve Kırmızı araba çok yakın iki arkadaş olmuşlar. Her gün beraber yol alıp beraber eğlenmişler. Canları hiç sıkılmamış. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tilki ve Köpeğin Arkadaşlık Masalı