Küçük Fil Masalı

Küçük Fil Masalı

Aralık 4, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde kocaman bir orman varmış. Bu ormanda bir fil ailesi varmış. Anne fil, baba fil, abi fil ve küçük Fil.

Fil ailesi bir gün ormanda gezintiye çıkmışlar, bir bakmışlar ki ormanda gösteriler varmış. Türlü türlü hayvanlar yeteneklerini gösteriyormuş. Bir taraftan geyikler boynuzlarının büyüklüğünü, aslanlar kükremelerini, tavus kuşları kuyruklarının güzelliğini sergiliyormuş. Bu hayvanlara hayran hayran bakan küçük Fil çok eğleniyormuş. Ancak küçük filin annesi “Küçüğüm yanımızdan ayrılma, ellerimi bırakma, yoksa kaybolursun” diye uyarıda bulunmuş. Küçük Fil annesini duymuş ama çok da kulak vermemiş. Etrafındaki görüntülere dalan fil, bir anda ailesinin yanında olmadığını fark etmiş etrafına bakmış, çağırmış ama ailesinden ses yokmuş. Etraf o kadar kalabalıkmış ki, nerde olduklarını görmemiş. Birden yanına kurnaz tilki yaklaşmış “Aileni mi kaybettin küçük Fil?” diye sormuş. Küçük Fil başlamış ağlamaya “Evet, bir an ailem yanımdaydı ama şimdi yoklar” diye ağlamış. Kurnaz tilki “Gel seni ailene götüreceğim” demiş. Ama fil, annesinin ona dediğini hatırlamış. “Tanımadığın birine asla güvenme seni götürmek isterlerse onlarla gitme. Polis amcaları görürsen onlara söyle”. Ancak yakınlarda polis yokmuş. Küçük filin ağlaması geçmiş, ne yapması gerektiğini bilememiş.

Küçük Fil Masalı

Tam o an da abi filin sesini duymuş. “Küçük kardeşim neredesin sen? Her yerde seni arıyoruz, annem ve babam çok endişelendi, hadi gel buraya” demiş. Küçük Fil koşup abisine sarılmış. Çok rahatlamış, annesi ve babasının yanına dönünce annesinin ve babasının çok üzüldüğünü görmüş ve annesinin elini tutup bir daha hiç bırakmamış. Masal da burada bitmiş.

Fillerle ilgili masal okumayı seviyorsanız Fil Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Meraklı Zıpzıp'ın Masalı