Gizemli Orman Masalı

Gizemli Orman Masalı

Nisan 6, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş.  Evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde gizemli bir orman varmış. Bu gizemli ormandan bütün hayvanlar korkar ve uzak durdurmuş. Çünkü bu ormana giren hayvanların kaybolduğu kulaktan kulağa dolaşan bir konuymuş.

Günlerden bir gün bir kelebek sürüsü bu ormanın üzerinde uçarken yağmur başlamış ve sürü mecbur kalarak ormana inmiş. Yağmur hiç durmamış üstüne şimşek çakmaya ve gök gürüldemeye başlamış. Kelebeklerin orada kalmasından başka seçenekleri yokmuş. Fakat hepsi gizemli ormandan bir an önce çıkmak istiyorlarmış. Bu da mümkün olmadığı için kendilerine kalacak bir ağaç dalı aramaya başlamışlar. Kelebekler en sonunda kendilerine büyük bir ağacın dalını bulmuşlar orada dinlenmeye başlamışlar. Bir süre sonra çok şiddetli bir ses duymuşlar hepsi çok korkmuş, aralarından birisi hariç. Korkusuz baba kelebek, bu ormanın sırrını çözmeye karar vermiş. Bütün kelebeklere oldukları yerde beklemesini söylemiş. Baba kelebek ormanda sesin geldiği yere doğru gitmiş. Hava karanlık olduğu için çok rahat göremiyormuş ama pes etmemiş. Yavrularını ve diğer kelebekleri korumak zorundaymış. Baba kelebek biraz ilerden sesler duymuş ve parıl parıl ışıklar görmüş. Oraya gittiğinde uzaktan bakmış ve ormanda yaşayan hayvanların şarkı eşliğinde dans ettiğini görmüş. Çıkan ışıklarında ateş böceklerinden geldiğini anlamış. Baba kelebek bugüne kadar bu ormandan korkan hayvanların bu eğlenceyi görmedikleri için olduğunu düşünmüş. Hemen geri dönüp kelebek sürüsünü almış ve onlara da göstermiş. Bütün kelebekler “Merhaba” diyerek diğer hayvanların arasına katılmış.

Gizemli Orman Masalı

Gecenin sonunda ormanın kralı aslan ile konuşmuşlar. Aslan “Buraya hiç bir hayvan gelmiyor hepsi korktuklarını söylüyor böyle olunca da bu orman bize kalmış oldu. Biz her gece burada eğleniyoruz, birbirimiz ile dostça yaşıyoruz. Sizde bize katılabilirsiniz” demiş. Kelebekler bu teklife çok sevinmiş. O günden sonra kendilerinin görmediği hiçbir şeye inanmayacaklarını söylemişler. Kelebekler ve diğer hayvanlar mutlu bir şekilde gizemli ormanda yaşamaya başlamışlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir Masalı