Meraklı Deniz Kızının Masalı

Meraklı Deniz Kızının Masalı

Nisan 7, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde masmavi okyanusun derinliklerinde bir deniz kızı yaşarmış. Bu kızın adı Aden miş. Aden, çok meraklı bir deniz kızıymış. Günlerini okyanusun her yerini gezerek, yeni yerler keşfederek geçirilmiş. Ama artık bu durumdan çok sıkılmış. Çünkü her yeri gezmiş, her deniz hayvanıyla tanışmış. Aden, suların dışını merak ediyor, insanlarla tanışmak istiyormuş. Fakat bu deniz kızlarına yasakmış. Yasakmış yasak olmasına ama bunun bir sebebi varmış. Deniz kızları uzun süre sudan çıkarlarsa normal insana dönüşüyormuş. Bu yüzden hiç biri sudan çıkmıyormuş. Ama bizim meraklı Aden kafasına koymuş ve bir gün insanların arasına karışacağını hayal ediyormuş.

Günlerden bir gün Aden uyanmış ve “Bugün çok güzel bir gün olacak çünkü insanlarla tanışacağım” diye içinden geçirmiş. Hemen en yakın arkadaşı olan yunus balığının yanına gitmiş ve ona planını anlatmış. Yunus balığı Aden’i vazgeçirmeye çalışmış ama başaramamış. Aden, annesinden ve babasından habersiz suyun yüzeyine doğru yüzmüş. Kısa bir süre sonra su yüzeyine çıkmış ve kıyıda oturan insanları görmüş. Onların yanına gitmekten çekinmiş. Çünkü insanlar onu gördüğünde korka bilirmiş. Oda insanlardan uzak bir yere yüzmüş ve kıyıya çıkmış. Aden’in insanları tanıması için sadece bir saati varmış. Çünkü bir saatten fazla kara da kalırsa kuyruğunu kaybedecekmiş. Aden kıyı da yürürken, bir kızın kayaların arasında ağladığını duymuş, merakla yanına yaklaşmış. “Merhaba” demiş. Ağlayan kız gözyaşlarını silerek “Merhaba” diye karşılık vermiş. “Neden ağlıyorsun?” diye sormuş Aden. “Ağlıyorum çünkü hiç arkadaşım yok, çok yalnızım” demiş genç kız. Aden “Bunun için üzülmene gerek yok ki. Benim de hiç arkadaşım yok ama istersen biz arkadaş olabiliriz” demiş. Genç kız Aden’in teklifini kabul etmiş ve ikinci kız sohbet etmeye başlamış. Zaman çok hızlı geçmiş ve deniz kızının bacakları acımaya başlamış. Aden vakit kaybetmemek için kayalıklardan suya atlamış.

Meraklı Deniz Kızının Masalı

Genç kız gördükleri karşısında adeta şok olmuş. Aden suyun içinde, genç kız kayalıkların üzerinde konuşmaya devam etmiş. Aden, bir deniz kızı olduğunu söylemiş, genç kız zor da olsa bu gerçeği kabul etmiş. İki kız artık birbirlerinin en yakın arkadaşı olmuş. Aden her gün bir saat suyun yüzeyine çıkıyor arkadaşı ile sohbet ediyormuş. Genç kızda Aden’e insanlardan bahsediyor ve dünyayı anlamıyormuş. İki arkadaş mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler.

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yavru Ayının Masalı