Gökkuşağı Dünyası Masalı

Gökkuşağı Dünyası Masalı

Şubat 16, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bu dünya çok güzel kimse kavga etmiyor. Herkes birbiri ile çok iyi geçiniyor, el ele verip her konuda iş bölümü yapıyor. Ama bir gün çok kötü bir şey oldu. Kötü kalpli biri tüm sınavları geçip Gökkuşağı Dünyasına girmeye hak kazandı. İşte o günden beri hep kötü şeyler olmaya başladı.

Gökkuşağı Dünyasındaki insanlar bu durumu anladılar ve buna bir çözüm bulmak için düşündüler. İçlerinden biri ‘Buldum!’ diye bağırdı. “Onu gördüğümüzde özel kolyelerimizden birbirimizi arayabiliriz.” Herkes bir ağızdan ‘Evet evetttt !’ diye bağırdı. Kuşlarda bu plana dahildiler. Gökkuşağı Dünyasındaki insanlar da dağıldılar. Kuşlardan biri kötü kalpli insanı gördü ve hemen dostlarına haber verdi, herkes toplanma yerinde buluştu. Sonra kötü kalpli insanı çağırdılar onu kibarca uyardılar. Kötü kalpli insan biraz düşündü sonra Gökkuşağı Dünyasındaki insanlar ona doğru yolu anlattılar. Kötü kalpli insanda artık doğru yolda ilerliyordu. Artık o da onlardan biriydi. Hep birlikte yaşadılar. Güzel dünyalarını korudular. Ertesi gün bir parti vardı. Yağmurlar yağdı, güneş açtı ve her tarafı rengarenk gökkuşağı kapladı. Bu güzel dünyaya bir daha asla kötü insanlar giremedi.

Gökkuşağı Dünyası Masalı

O gün iyi kalpli insanlardan biri olan Şila’nın doğum günü partisi vardı ve parti çok güzel geçiyordu. İyi kalpli insanlar; Çiçek, Papatya, Nehir, Lale ve Şila yeni arkadaşları olan insana güzel bir isim önerdiler. Bu isim “Sinay”’” idi. Önceden kötü kalpli olan insan arkadaşlarının ona hediye ettiği yeni ismini çok sevdi. Pasta kestiler ve çok eğlenceli oyunlar oynadılar. Gökkuşağı kaydıraklarından kayıp havuza girdiler. Herkes çok mutluydu iyiliğin önemini bir kez daha anladılar ve bir daha aralarına kötü kalpli birini asla almadılar. Bu masal da burada bitti.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Gökkuşağına Eklenen Yeni Renk Masalı