İkizler ve İçlik Adam Hikayesi

İkizler ve İçlik Adam Hikayesi

Şubat 15, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Taner ile Tarık ikiz kardeşlerdi. Uyanır uyanmaz odalarındaki pencereye koştular. Dedelerinin söylediği gerçek olmuştu. Dışarısı bembeyazdı. Kar bütün bahçelerini kaplamıştı.

Koşarak annelerinin yanına mutfağa gittiler. “Anne anne! Biz hangi aydayız?” diye sordular. Anneleri “Ocak ayındayız” dedi. Bu sefer Tarık “Anne hangi mevsimdeyiz peki?” diye sordu. Anneleri “Kış çocuklar” diye cevap verdi. Taner “Yaşasın anne yaşasın! Hem kış mevsiminde hem ocak ayındayız ve dışarı da kar var. Kardan adam yapabilir miyiz?” diye sordu. Anneleri “Eğer kahvaltınızı yapar, tabağımızdakilerin hepsini bitirirseniz hep birlikte kardan adam yapmaya çıkabiliriz” dedi. Çocuklar heyecanla sofraya oturdu ve hep birlikte kahvaltılarını bitirdiler. Annelerinin sofrayı toplamalarına yardım ettiler ve odalarına gidip kar kıyafetlerini giydiler. Annesi de diğer işlerle ilgilenirken çocuklara seslendi “Taner, bak bakalım dolapta havuç var mı? Tarık sende küçük bir poşete 10 tane zeytin koyar mısın?” Tarık ile Taner, koşarak buzdolabına gittiler ve dolabı açıp annelerinin istediklerini poşete doldurdular. Anneleri de “Bende kıyafet dolabına bakayım çocuklar size olmayan atkı ve şapka varsa yanıma alayım” dedi. Ailecek alacaklarını aldılar ve bahçeye çıktılar. Karları yerde yuvarlayıp kocaman bir kartopu haline getirdiler. Kardan adamın gövdesini hazırladılar. Daha sonra bir kartopu daha yaptılar ve gövdenin üzerine yerleştirdiler. Evden getirdikleri zeytinle gözünü ağzını ve gövdesinde ki düğmelerini, havuç ile de burnunu yaptılar. Annesinin son anda aklına getirip yanına aldığı portakal kabuğunu da kulak gibi takmışlar. En sonda şapka ve atkıyı takınca kardan adamları hazır olmuş. İki kardeş çok mutlularmış. Bütün sene hayalini kurdukları kardan adamları gerçek olmuş.

İkizler ve İçlik Adam Hikayesi

Artık üşüdüklerini fark eden anneleri çocukları eve çağırmış ve üzerlerini değiştirip onlar için sıcak çikolata hazırlamış. Çocuklar sıcak çikolatalarını içerken camdan kardan adamlarına bakmış ve ona “İçlik Adam” ismini koymuşlar. İçlik Adam karlar eriyene kadar bahçede kalmış. Karlar eriyip gitmek zorunda kalırken de seneye tekrar geleceğine dair çocuklara söz vermiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizden bir çok farklı hikayeye ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Mehmet Yağız ve Asya'nın Hikayesi