Güzel Kedi’nin Arkadaş Bulma Masalı

Güzel Kedi’nin Arkadaş Bulma Masalı

Ocak 3, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde güzel mi güzel kedi varmış. Bu güzel kedi ormanlık alanda yaşarmış.

Günlerden bir gün bu pisicik yuvasından çıkmış ve arkadaşlarına bakınmaya başlamış. Ama bir türlü arkadaşlarını bulamamış. Canı sıkılan pisicik başka arkadaşlar bulmak için ormanda gezintiye başlamış. O sırada karşısına bir sincap çıkmış. Güzel kedi ağaçta duran sincaba seslenerek “Merhaba, arkadaş olalım mı?” diye sormuş. Sincap bu teklifi memnuniyetle kabul etmiş. Sincap ve kedi birlikte oyunlar oynamaya, sohbet etmeye başlamışlar. O sırada yanlarından bir tavşan geçiyormuş. Hemen tavşana da arkadaşlık teklif etmişler. Tavşan da bu teklifi seve seve kabul etmiş çünkü o da arkadaşlık kurmayı çok seviyormuş. Böylelikle üç arkadaş beraber dolaşmaya devam etmişler. Neşe içinde dolaşan üç arkadaşın karşısına yaralı bir karınca çıkmış. Hemen karıncaya yardım etmek için yanına gitmişler ve onu alıp doktora götürmüşler. Karınca kedi, tavşan ve sincaba çok teşekkür etmiş ve doktor hemen tedavisine başlamış. Karıncayı doktora emanet eden arkadaşlar dışarı çıkmışlar. Yolda yürürken önlerine bir taş düşmüş. Bu taşın nereden geldiğini öğrenmek için kafalarını kaldırdıklarında karga ile karşılaşmışlar. Aralarına bir kişiyi daha almak isteyen arkadaşlar, kargaya da arkadaşlık teklif etmiş. Karganın da hiç arkadaşı olmadığı için hemen bu teklifi kabul etmiş ve dört arkadaş eğlenmeye devam etmişler. Gülme seslerini duyan ayı ise sesin geldiği yere doğru gitmiş ve eğlenen hayvanları görmüş. “Keşke bende onlarla arkadaş olabilseydim” diye içinden geçirirken güzel kedi ayıyı fark etmiş. “Orada öyle durma ayı kardeş, gel bizimle arkadaş ol, sende eğlen” demiş. İşte bu cümle ayının beklediği cümleymiş ve severek teklifi kabul etmiş.

Güzel Kedi’nin Arkadaş Bulma Masalı

Akşam olmak üzereymiş ve hepsi birden karıncayı ziyarete gitmişler. Karınca arkadaşlarını görünce çok sevinmiş. Boyutları, cinsleri farklı olsa da hepsi çok iyi arkadaş olmayı başarmış. Çünkü arkadaş olmak için gereken tek şey iyi anlaşmakmış. Hava karardığında annelerinin merak edeceğini bilen hayvanlar ertesi gün buluşmak üzere vedalaşmışlar. Hepsi eve gittiklerinde ailelerine yeni arkadaşlarını anlatmış ve mutlu bir şekilde günü bitirmişler. Masal da burada bitmiş.

Uzun masal okumayı seviyorsanız Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Fare Yakalamayı Sevmeyen Zeytin Masalı