Halit ve Bob’un Hikayesi

Halit ve Bob’un Hikayesi

Temmuz 2, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Halit köpeğini çok seven küçük bir çocukmuş. Bir gün babasıyla yolda yürürken ağacın kenarında küçük, yavru bir köpek görmüşler. Köpek soğuktan titriyor, açlıktan havlayamıyormuş. Baba oğul, köpeğin bu haline dayanamamışlar ve onu alıp eve getirmişler. Tüm kış boyunca ona sıcak bir yuva vermişler. Adını da “Bob” koymuşlar.

Günler, haftalar, aylar geçmiş ve yaz mevsimi gelip çatmış. Havalar o kadar ısınmış ki, herkes sıcaktan bunalmaya başlamış. Halitlerin evinde ev çok bunalan Bob olmuş. Uzun tüyleri onun daha çok ısınmasını sağlıyormuş ve sürekli kendisine soğuk bir yer arıyormuş. Halit onu sürekli banyoda yatarken buluyormuş ama neden orada yattığını bir türlü anlamıyormuş. Küçük çocuk köpeğiyle sürekli oyun oynamak istese de Bob’un buna hiç hali yokmuş. Bir sabah Halit uyurken babası Bob’u almış ve veterinere götürmüş. Tüylerini kısacık kestirmiş. Bob bu duruma çok sevinmiş. Çünkü artık sıcaktan bunalmayacak ve Halit ile istediği kadar oynayabilecekmiş. Bob ve babası eve geldiğinde Halit heyecanla kapıya koşmuş. Kapıyı açtığında Bob’u görmüş ve gözlerine inanamamış. Bütün tüyleri gittiği için çok üzülmüş. Koşarak odasına kapanmış ve ağlamaya başlamış. Babası ağladığını görünce Halit’in yanına gidip “Halit, Bob bu sıcaklarda çok bunalıyordu ve onun tüylerini kestirmemiz gerekiyordu. Her dakika kendisine soğuk bir yer arıyor, banyodan çıkamıyordu. Ayrıca çok sıcakladığı için seninle oyun bile oynayamıyordu.” demiş. Halit babasının söylediklerini düşününce ona hak vermiş. Göz yaşlarını silip Bob’un yanına gitmiş. Onun salonda yattığını görünce hemen gidip ona sarılmış. Bob koşup topunu almış ve Halit ile oynamak istemiş. Halit babasının haklı olduğunu bir kez daha anlamış.

Halit ve Bob’un Hikayesi

O günden sonra Bob’un tüyleri uzadığında Halit hemen ona yardımcı olmak için veterinere götürmek istiyormuş. Dış görünüşün önemli olmadığını, önemli olanın sağlık olduğunu anlamış. Bu hikaye burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaşlı Köpeğin Hikayesi