Tatil Arkadaşlığı Hikayesi

Tatil Arkadaşlığı Hikayesi

Temmuz 1, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bahar okulların kapanmasıyla birlikte heyecandan uyuyamamaya başlamış. Dört gözle yazlığa gitmeyi bekliyormuş. Her gün annesine “Anneciğim, yazlığa gitmemize kaç gün kaldı?” Diye soruyormuş. Annesi bıkmadan ona her gün kaç gün kaldığını söylüyormuş. Bir kaç hafta bu şekilde gün sayarak geçmiş.

Bir sabah erken saatte annesi Bahar’ın odasına girip “Bahar, hadi uyan kızım bu akşam yazlığa gideceğiz. Valizini hazırlamaya başla” Demiş. Bahar hemen yataktan fırlamış, elini yüzünü yıkayıp, yatağını toplamış. Kahvaltısını yaptıktan sonra valizini hazırlamak için işe koyulmuş. Bir kaç saat içinde ihtiyacı olan her şeyini hazırlamış ve heyecanla yola çıkmayı beklemiş. Akşam üstü ailecek arabaya binmişler ve tatil evlerinin yolunu tutmuşlar. Uzunca yol aldıktan sonra evlerine gelmişler ve yerleşmişler. Ertesi sabah kahvaltıyı yapıp deniz kenarına inmişler. Bahar kumda oynarken yanına Ece isminde bir kız gelmiş. Ece ve ailesi siteye yeni taşınmışlar ve ilk kez deniz kenarına inmişler. Bahar ve Ece tanışıp, birlikte zaman geçirmeye başlamışlar. Denize girmişler, kumda oynamışlar, yorulunca birlikte güneşlenmişler. Ertesi gün tekrar buluşup oyunlar oynamışlar. Yaz tatili boyunca iki arkadaş günlerini hep birlikte geçirmişler. Bu tatil Bahar için çok güzel geçmiş çünkü ilk defa bu kadar iyi anlaştığı bir arkadaşı olmuş.

Tatil Arkadaşlığı Hikayesi

Günler su gibi akıp ve tatilin sonuna gelmişler. Bahar ve Ece seneye yazın görüşmek için vedalaşmışlar. Annelerinin telefon numaralarını birbirlerine vermişler ve kışın telefondan da olsa görüşmek istemişler. İki arkadaş bir sonra ki yaz buluşmak için ayrılmışlar ve kış boyunca telefonda konuşmuşlar. Uzak olmaları arkadaş olmalarını, iyi anlaşmalarını etkilememiş ve birbirlerini sevmeye hep devam etmişler. Bu hikaye de burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tilki ve Köpeğin Arkadaşlık Masalı