Her Son Bir Başlangıç Hikayesi

Her Son Bir Başlangıç Hikayesi

Ocak 30, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Emir bahçede oynamayı, piknik yapmayı ve çiçekleri koklamayı çok seven bir çocukmuş. Annesi ve babası Emir’in bu sevgisine dayanamadığı için bahçesi olan küçük ev almışlar. Emir okul olmadığı her sabah kahvaltısını yapar hemen bahçeye inermiş. Önce çiçeklerini koklar, sular daha sonra onları keyifle izlermiş. Bahçenin bir bölümüne de annesi ile birlikte sebze ekmişler ve onları toplamakta Emir’i çok mutlu ediyormuş.

Günlerden bir gün Emir kahvaltısını yapıp dışarı çıkmış. O gün hava diğer günlere nazaran oldukça serinmiş. Sonbaharın serinliği kendini göstermeye başlamış ve yazdan kalan günlerde artık bitmiş. Emir içeri geri girmiş ve üzerine kalın bir hırka giymiş. Daha sonra çiçeği ile konuşmak için bahçeye tekrar çıkmış. Çiçeğinin yanına gittiğinde yapraklarının döküldüğünü görmüş ve çok üzülmüş. İçinden “Suyunu veriyorum, her gün seviyorum neden yapraklarını dökmeye, solmaya başladı ki” diye geçirmiş, hızla annesinin yanına gitmiş. “Anne anne, çiçeğim soluyor, lütfen bir şey yap” demiş. Annesi gülümseyerek “Benim tatlı oğlum, bu çok normal. Artık sonbaharın sonlarına geldik ve çiçekler kış uykusuna yatacak. Hem bildiğin gibi her şeyin bir sonu vardır ama üzülme çiçeklerin baharda yeniden yeşerecek ve yeniden çiçek açacaklar” demiş. Emir annesinin konuşmasından sonra bunun normal bir durum olduğunu anlamış. Çiçeklerini kış uykusu için uykuya bırakmış ve kışın bakılabilecek çiçeklerin tohumlarını alıp onları ekmiş. Çünkü çiçek görmek onu çok mutlu ediyormuş.

Her Son Bir Başlangıç Hikayesi

Zaman geçtikçe Emir büyümüş ve çiçeklere olan merakı gün geçtikçe artmış. Çiçek bakmak, bahçe ile uğraşmak hobi olmaktan çıkmış ve işe dönmüş. Her gün kendisini çiçeklerin, toprağın içinde bulmak Emir’e huzur vermiş. Ama ne kadar zaman geçerse geçsin annesinin “Her şeyin bir sonu vardır” cümlesi kulağından hiç gitmemiş. Ogün hayatının en büyük dersini almış. Evet her şeyin bir sonu varmış ama her son bir başlangıçmış…

Hikâye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Elif'in Hayvan Sevgisi Hikayesi