İki Minik Kedi Hikayesi

İki Minik Kedi Hikayesi

Ağustos 29, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Köyün birinde yaşan çok yaşlı bir teyze varmış. Bu teyzenin evi çok büyükmüş ve artık iyice yaşlandığı için evi temizlemekte gündelik işleri yapmakta zorlanıyormuş. Bir gün köye yaşan ve kimsesiz olan bir kızın evini su basmış ve kalıcak bir yeri kalmamış. Yaşlı kadın olanları duyunca genç kızın kendisi ile kalmasını teklif etmiş. Hem ona arkadaş olmayı hemde evin işlerine yardımcı olmayı teklif etmiş. Kız büyük bir sevinçle bu teklifi kabul etmiş ve yaşlı kadının evine yerleşmiş. Yaşlı kadın bahçesini çok seviyormuş ama artık bahçesinde iş yapacak gücü yokmuş. Bahçe görevini de genç kız severek üstlenmiş ve her gün bahçeyi temizliyor, çiçekleri suluyormuş. Günler geçmiş ve havalar gittikçe soğumaya başlamış.

Bir sabah genç kız bahçenin işlerini yapmak için dışarı çıkmış ve kapıyı açık unutmuş. O sırada bahçede kendine yer yapan iki tane minik kedi açık kapıdan içeri gizlice süzülmüş. Havlar çok soğuduğu için bütün hayvanlar kendilerine kalacak sıcak bir yer arıyorlarmış. Kapıdan içeri giren minik kedilerden biri mutfağa doğru yönelmiş ve mutfaktan gelen güzel kokularda karnının iyice acıktığını farketmez. Yaşlı kadının gözleri de artık eskisi kadar iyi görmüyormuş ve mutfağa giren kediciği farketmemiş. Minik kedi mutfakta duran ekmeği bulmuş ve gizlice alıp bir köşede yemeye başlamış. Bu güzel ekmek minik kediye adeta bir ziyafet gibi gelmiş. Diğer kedi ise mutfağın yolunu bulamadan genç kızın kaldığı odaya doğru gitmiş. Odaya girdiğinde yiyebileceği hiç birşey bulamamış. Çünkü genç kız çok temizmiş ve odasında asla yiyecek artığı bırakmıyormuş. Aşağıdan gelen yemek kokularını alınca odadan çıkmak için hareketlenmiş faat kızın ayak seslerini duyunca bir yere saklanmış. Bütün geceyi saklandığı yerde geiren minik kedi iyice acıkmış ve artık ne olursa olsun çıkmaya karar vermiş. Kapıya doğru yönelen minik kedi bir anda genç kız ile karşılaşmış ve genç kız kediyi görünce aniden bağırmaya başlamış. Kızın bağırışlarından korkan kedi birden odadan çıkmış ve hızla koşarak yaşlı kadının aralık duran kapısından geçmiş ve bir dolabın arkasına saklanmış. Çok korkan kedi biraz sakinleşmeye çalışmış. Arkadaşının sesini duyan diğer minik kedi ise hemen korkan kedinin yanına gitmiş ve onu sakinleştirmeyi başarmış. İki kedi birlikte mutfağa doğru gittiler ve oarada kalan ekmek kırıntılarını afiyetle yediler. Bir kaç gün orada saklanıp güzel günler geçirdiler.

İki Minik Kedi Hikayesi

Aradan geçen bir kaç gün sonunda saklındıkları yerden zaman zaman çıkan minik kediler yaşlı kadın tarafından farkedilmiş. Yaşlı kadın kedilere belli etmeden ara sıra saklandıklara yere gidip onlar için yiyecek güzel şeyler bırakmaya başlamış. Kediler yaşlı kadının merhametli davranışını görünce ona gitgide alışmaya başladılar. Genç kızda kedilere zamanla alışmaya başladı ve birlikte sıcak, güvende bir kış geçirdiler. Daha fazla çocuk hikayesi için Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Küçük Dilara'nın Hikayesi