İki Sevimli Ayıcığın Masalı

İki Sevimli Ayıcığın Masalı

Ekim 4, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde tatlı mı tatlı ayıcıklar yaşarmış. Bu ayıcıkların adları Tatlış ve Minik miş. Tatlış ve Minik kardeşlermiş ve birlikte okula gidiyorlarmış.

Bir gün yine okula gitmişler birde ne görsünler sınıflarına yeni bir arkadaş gelmiş. O sırada öğretmenleri sınıfa girmiş ve onlarda yerlerine oturmuşlar. Öğretmeni sınıftaki çocuklara “Yeni arkadaşlarınızı fark ettiniz mi?” diye sormuş ve herkesten kendisini arkadaşına tanıtmasını istemiş. Çocuklar tamam öğretmenim diye bağırmışlar ve yeni gelen arkadaşa kendilerini tanıtmaya başlamışlar. Yeni öğrencinin adı Sevimliymiş, 5 yaşındaymış ve tatlı bir pandaymış. Sevimli kendini tanıtana kadar eve gitme saati gelmiş, herkes vedalaşıp çıkmış. Ayıcık kardeşler eve gelince annelerine bu durumu anlatmışlar, anneleri “Siz ne zaman tanıştınız arkadaşlığınızla?” diye sormuş. Onlar da “bugün tanıştık anne” demişler. Ertesi gün yine okula giderken Sevimli’nin annesini görmüşler. Tatlış “Anneciğim bak bu Sevimli’nin annesi” demiş. Annesi de “Gel tanışalım oğlum” deyip, yanlarına gitmişler.

İki Sevimli Ayıcığın Masalı

Sevimli’nin annesi, ayıcıkların annesiyle konuşa konuşa okula gelmişler. Tatlış, Minik ve Sevimli birlikte okula girmişler, o gün okulda çok eğlenmişler. Bundan sonra çok iyi üç arkadaş olmuşlar, bu arkadaşlık yıllarca devam etmiş ve bu masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaşlı Çift ve İkiz Kızları