İki Arabanın Masalı

İki Arabanın Masalı

Ekim 3, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde çok iyi anlaşan iki arkadaş varmış. Birinin adı Düddüt diğerinin adı ise Bibbip miş. Bu iki araba beraber vakit geçirmeyi birlikte bütün şehri gezmeyi çok seviyormuşlar.

Yine beraber oldukları bir gün alışveriş merkezine gitmişler. Cam sil, lastik parlatıcısı, araba kokusu gibi temizlik malzemeleri alıp çıkmışlar. Önce eve gitmişler bir güzel kendilerini temizlemişler, mis gibi olmuşlar. Akıllarına yeni bir fikir gelmiş tekrar alışveriş merkezine gitmişler çünkü denize gitmeye karar vermişler. Eksiklerini almak içinde alışveriş merkezinin yolunu tutmuşlar. Kendilerine güneş kremi, gözlük, plaj sandalyesi ve şemsiye almışlar. İşlerini bitirdiklerinde bu sefer rotalarını deniz kenarına doğru yapmışlar. Yollar çok kalabalıkmış neyse ki sonunda gelmişler denize, bütün gün denizden çıkmamışlar. Çok eğlenmişler, yeni arkadaşlar edinmişler. Sonunda gün bitmiş çok yorulmuşlar, arkadaşlarıyla vedalaşıp eve doğru yola çıkmışlar neyse ki yollar boşmuş çok rahat gelmişler ikisi de çok mutlu olmuş, beraber oldukları için kendilerine vakit ayırdıkları için.

İki Arabanın Masalı

Arkadaş arabalar birbirine teşekkürler etmişler böyle güzel arkadaşlığa sahip oldukları için bu masal da böyle bitmiş herkese tatlı rüyalar minik arkadaşlar…

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ayı Boz'un Yemek Yeme Masalı