İkiz Kardeşler Ayşe ve Zeynep’in Hikayesi

İkiz Kardeşler Ayşe ve Zeynep’in Hikayesi

Aralık 7, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar Ayşe ve Zeynep adında tatlı mı tatlı ikiz kız kardeşler varmış. Bu kızlar ikiz oldukları için her şeyleri birbirinin aynısıymış. İkisinin de sapsarı kıvır kıvır saçları, masmavi gözleri varmış. Sadece dış görünüşleri değil huyları da aynıymış. İkisi de sebze yemeği çok sever, meyvelere bayılırlarmış. Aynı kıyafetleri giyer, birlikte evcilik oynamaktan çok keyif alırlarmış. Zeynep ne zaman uyumak isterse hemen Ayşe’nin e uykusu gelirmiş. Beraber pijamalarını giyer birbirlerine komik hikayeler anlatarak sarılıp uyurlarmış. Uyandıklarında annelerinin hazırladığı kahvaltıyı afiyetle yer, dişlerini fırçalayıp sonra birlikte oyun oynamak için bahçeye çıkarlarmış.

Yine günlerden bir gün bizim ikizler bahçeye oyun oynamak için çıktıklarında bahçeden üzgün üzgün cikcikleyen bir kuş sesi duymuşlar. Ses koca çınarın arkasından geliyormuş. Koşup ağaca baktıklarında yerde ağaçtan düşmüş olan yaralı bir serçe görmüşler. Hemen içeri gidip annelerine haber vermişler. Anneleri bahçeye gelip yaralı serçeyi yavaşça almış. İkizleri de yanına alarak minik kuşu veterinere götürmüşler. Veteriner amca kuşun yarasına ilaç sürmüş ve onu kızlara emanet etmiş. Kızlar veteriner amcalarına teşekkür edip eve dönmüşler. O akşam birlikte yemek yedikten sonra kuşu da yanların alıp odalarına çıkmışlar. Ayşe serçeyi alıp evcilik oynamak istemiş. Zeynep de serçe ile doktorculuk oynamak istemiş. İki farklı istek olunca bizim çok iyi anlaşan ikizler birbirlerine bağırıp çağırmaya başlamışlar. Seslerini duyan anneleri odaya çıkmış “Neden anlaşamadınız güzel kızların?” Diye sormuş anneleri. İkizlerin derdini dinleyen anneleri kızları karşısına alıp konuşmaya başlamış. “Ayşe’m Zeynep’im, o bir kuş, sizinle oyun oynayamaz ki üstelik biraz hasta onun iyileşmesi, dinlenmesi lazım. İsterseniz onu yuvasına koyalım ve siz de birlikte başka bir oynayın. Ne dersiniz?” Demiş. İkizler biraz düşündükten sonra annelerine hak vermişler. Birbirlerine sarılıp, bağırdıkları için özür dilemişler. Oyunlarını oynayıp, dişlerini fırçaladıktan sonra uyumuşlar bir güzel. Sabah olunca hemen minik kuşun yanına koşmuşlar. Minik kuşun neşe içinde cikciklediğini, kanatlarını hareket ettirdiğini görmüşler. Kuşun iyileştiğini gören kızlar çok mutlu olmuşlar.

İkiz Kardeşler Ayşe ve Zeynep’in Hikayesi

Babaları ile bahçeye çıkıp minik serçeyi ağaca, yuvasına koymuşlar. Minik kuşun yuvasına kavuşmasına çok sevinen Ayşe ve Zeynep kuşa “Kendine iyi bak minik kuş. Sen bizim dostumuzsun, seni çok seviyoruz” demişler ve ona el sallamışlar. Sonra da el ele verip eve doğru yürüyüp, minik kuşun tatlı hallerinden konuşmaya başlamışlar bu hikayede burada bitmiş.

Yazar: Dilan Değer
@her_gece_bir_masal

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kamp Yapan Kardeşlerin Hikayesi