Karanlık Korkusunu Yenen Melek’in Hikayesi

Karanlık Korkusunu Yenen Melek’in Hikayesi

Ekim 8, 2022 1 Yazar: Misafir Yazar

Şehrin birinde yaşayan Yusuf ve Melek adında iki güzel kardeş varmış. Bu iki güzel kardeş aynı odayı paylaşır, tün gün odalarında eğlenceli oyunlar oynar, uykuları gelince de birbirlerine komik fıkralar, güzel masallar anlatıp uyurlarmış.

Her şey güzel giderken ufak bir problem varmış. Melek uyumadan önce hep tedirgin olurmuş. Çünkü gece karanlıktan korkarmış. Gecenin bir yarısı uyanır, yatağından çıkıp hemen anne babasının yatağına gidermiş. Abisi Yusuf, bu duruma çok üzülürmüş. Melek için bir şeyler yapmak istiyormuş. Sabah olunca düşünmüş, taşınmış. “Kardeşim için ne yapabilirim? Acaba ona karanlıktan korkacak bir şeyin olmadığını nasıl anlatabilirim?” diye düşünmüş. İyice düşündükten sonra aklına güzel bir fikir gelmiş. Kahvaltılarını yaptıktan sonra kardeşi Melek’i alarak odaya gitmiş Yusuf. “Hadi gel Melek seninle güzel bir oyun oynayalım.” demiş. “Nasıl bir oyun bu abiciğim?” demiş Melek merakla. “Bak şimdi gece ve gündüz oyunu oynayacağız. Ben gece sen gündüz olacaksın. Ben gece olduğum için gece görevini üstleneceğim. Bu siyah örtünün altına gireceğiz. Karanlık olacak örtünün altı. Bütün oyuncaklarımızı uykuya yatıracağım, onlar uyuyup dinlenecek, istersen sende örtünün altına girebilirsin” demiş. Karanlıktan korkan Melek siyah örtünün altına girmek istememiş ama abisinin ısrarına dayanamayıp korkarak girmiş. “Bak Melek burası gece olduğu için karanlık. Bütün oyuncaklar uyuyor. Korkacak bir şey yok. Tüm canlılar gündüz yorulduğu için bu saatte herkes dinleniyor. Etraf aydınlık olunca rahatça uyumak zor oluyor. Bu yüzden insanlar sağlıklı bir şekilde dilenebilmek için gece karanlığa ihtiyaç duyar. Hem zaten gecenin gündüzden farkı yoktur. Tek farkı gündüz güneş vardır, gece de ay vardır. Hem zaten çok korkarsan odadaki küçük lambayı açıp öyle uyuyabilirsin.” demiş. Siyah örtünün altındaki karanlıkta bir süre oturan Melek karanlıktan korkacak bir şeyin olmadığını anlamış. “Sanırım boşuna korkmuşum abiciğim, baksana herkes uyuyor.” diye gülmüş kendi kendine.

Karanlık Korkusunu Yenen Melek’in Hikayesi

Melek biraz daha eğlenebilsin diye ona karanlıkta el feneri ile oyunlar kurmuş. Birbirlerine şakalar yapmışlar ve çok eğlenmişler. Daha sonra Melek gündüz olmuş. Gündüz neler yapılırmış oyunlar halinde abisine göstermiş. Bu gece gündüz oyununu çok seven iki kardeş sürekli oynamışlar. Onlar oynadıkça Melek’in gece korkusu kalmamış. Artık karanlıktan korkmuyor, gece uyansa bile anne ve babasının yatağına gitmiyormuş. Bu korkuyu aşması için ona yardımcı olan abisine her zaman teşekkür etmiş minik Melek.

Yazar: Dilan Değer
@her_gece_bir_masal

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yiyeceklerin Sihirleri Hikayesi