Yaramaz Kardeşlerin Hikayesi

Yaramaz Kardeşlerin Hikayesi

Şubat 25, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Eren ile Ege çok iyi anlaşan iki yaramaz kardeşti. Bütün günleri etrafı keşfetmek ve çevresindekileri merak etmekle geçiyordu. Annesi Meral, evin her odasına girmelerine izin veriyordu. Mutfak hariç. Çünkü mutfakta hem kırılacak eşyalar hemde evde ki ilaçların dolabı vardı. Sadece annesi ve babası yanlarındayken mutfağa girebiliyorlardı.

Bir gün anneleri pazara gitmek için hazırlandı. Dışarı çıkarken de “Çocuklar ben yarım saat pazara gidiyorum. Dışarı çıkmak yok, ben gelene kadar uslu uslu oynayın” dedi. Annelerinin evden çıkmalarını fırsat bilen Eren ile Ege hemen mutfağa koştular. Yeni keşif alanları açılmıştı. Mutfağa girer girmez masanın üstünde annesinin ilaçlarını gördüler. Annesinin sözünü hatırlayıp onlara hiç dokunmadılar. Çünkü ilaçlara dokunmak çok tehlikeliydi. Daha sonra çekmeceleri açtılar, kapakları kaldırdılar, Eren tam bardak almak için uzandığın da bardak birden düştü ve camlar etrafa yayıldı. İki kardeş camların üzerinden geçemedi ve anneleri gelene kadar beklemek zorunda kaldı. Anneleri yarım saat sonra geldiğinde iki çocuğa da mutfakta gördü.

Yaramaz Kardeşlerin Hikayesi

Eren ve Ege annelerinden çok özür diledi. Anne çocuklarının korktuğunu görünce onlara kızmadı. İki çocuk zaten yaptıkları hatanın farkındaydı. Bu durumda onlara ders oldu. Bir daha annelerinin yasak koyduğu hiçbir şeyi yapmadılar.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Yalancı Çoban Masalı