Karmen İle Miray’ın Hikayesi

Karmen İle Miray’ın Hikayesi

Ağustos 7, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde büyük bir şehirde yaşayan Miray adında, çok tatlı bir yaşarmış. Miray annesinin ve babasının sözünden hiç çıkmaz, onların dediklerini her zaman yaparmış.

Günlerden bir gün Miray ve annesi parka gitmiş. Parkta oynarken yanına bir kız gelip “Merhaba arkadaş olalım mı?” diye sormuş. Miray hemen “Tabi olalım” demiş ve kendisini tanıtmış. “Benim adım Miray, senin adın ne?” diye sormuş. Küçük kız ona “Benim adım da Karmen, tanıştığımıza memnun oldum” demiş ve iki arkadaş oyun oynamaya başlamış. Kızlar bir saat boyunca çok güzel vakit geçirmişler ve eve dönüş zamanı geldiğinde Miray annesiyle birlikte eve dönmüş. Oyun oynamaktan yorulan Miray, o gece derin bir uykuya dalmış. Ertesi gün parka gitmek için heyecandan yerinde duramıyormuş. Annesi de onun bu heyecanına ortak olmuş ve işlerini bitirince hemen parka gitmişler. Miray parkta oyun oynarken, annesi de yanında oturan insanlarla sohbet etmeye başlamış. O sırada Miray’ın yanına daha önce hiç tanımadığı biri gelmiş ve Mirayla konuşmaya çalışmış. Ama Miray tanımadığı büyüklerle konuşmaması gerektiğini biliyormuş ve hemen oradan uzaklaşmış. Miray uzaklaşırken “Şeker sever misin? Bak elimde çok tatlı bir şeker var” diye arkasından seslenmiş. Fakat Miray “İstemiyorum” deyip uzaklaşmış. Yabancı da hemen oradan uzaklaşmış. O sıra da Karmen ve annesi parka girmiş ve Miray’ı görmüşler. Miray hemen arkadaşına olanları anlatmış. Karmen “Bunu hemen annene anlatmalısın” demiş ve Miray annesinin yanına gidip anlatmış.

Karmen İle Miray’ın Hikayesi

Annesi parkta yabancıyı aramış ama bulamamış. Kızına dönüp “Tanımadığın insanlarla konuşmadığın ve verdiklerini almadığın için teşekkür ederim kızım. Sen doğru olanı yapmışsın, bu huyundan hiçbir zaman vazgeçme ve bütün arkadaşlarına örnek ol” demiş. Miray annesinin sözlerini duyunca daha çok sevinmiş ve bütün arkadaşlarına tanımadıkları insanlarla konuşulmaması gerektiğini anlatmış. Bu hikayede burada bitmiş. Arkadaşlar sizlerde tanımadığınız insanlarla konuşamamalı ve verdikleri hiçbir şeyi almamalısınız.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yolculuk Hikayesi