Kendini Beğenen Zürafa Masalı

Kendini Beğenen Zürafa Masalı

Nisan 16, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde, yemyeşil doğası ile ilgi çeken bir ormanda bin bir çeşit hayvan yaşarmış. Ama bu hayvanlardan biri varmış ki bütün ormana illallah dedirtirmiş. Çünkü kendini öven, beğenen bir hayvan olan zürafa kimseyi beğenmez kimseyle arkadaşlık kurmazmış, kimseyi de yanına yaklaştırmazmış. Yanına kimsenin yakışmadığını düşünürmüş.

Günlerden bir gün ormanda bir parti olacakmış ve bu partiye ormanın bütün canlıları davetliymiş. Sadece kendini beğenen zürafa davetli değilmiş. Kendini beğenen zürafa davet edilse de o davete gitmeyeceği düşünülüyormuş. Ta ki bir orman sakinin zürafayı ağlarken görene kadar. Bunu gören hayvan, hemen olup biteni parti sahibine anlatmış. Partinin sahibi bu olayı çözmek için, bizim kendini beğenen zürafanın yanına gitmiş ve partiye çağırmadığı için özür dilemiş. “Seni partiye çağırmadık çünkü ormanda ki kimseyle konuşmuyorsun bu yüzden partiye gelmek isteyebileceğini düşünmemiştim.” demiş. Asıl hatanın kendisinde olduğunu anlayan Zürafa “Asıl ben senden ve diğer bütün hayvanlardan özür dilerim. Bugüne kadar kendimi herkesten farklı gördüm ve hiçbirinizle konuşmak, görülmek istemedim. Sizler bu kadar şeye rağmen her gün bana selam verdiniz, halimi hatırımı sordunuz. Benden hiç vazgeçmeyeceğinizi düşündüm. Ama yaptığım çok yanlış bir şeymiş. Bunu partiye çağırılmadığımda anladım, kimse vazgeçilmez değilmiş.” Demiş.

Kendini Beğenen Zürafa Masalı

İki hayvan konuşurken ormanın diğer sakinleri de onların yanına gelmiş. Zürafa herkesten tek tek özür dilemiş. Hayvanlar da zürafanın hatasını anladığını duyunca onu affetmişler ve özrü kabul etmişler. O günden sonra zürafa ve bütün hayvanlar ormanda mutlu bir şekilde yaşamaya başlamışlar. Bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Papatyanın Masalı