Koala Duman’ın Masalı

Koala Duman’ın Masalı

Ekim 27, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde iki kardeş Koala varmış. Koala kardeşlerden birinin adı Tarçın diğerinin adı ise Duman mış. Tarçın kitap okumayı çok severmiş. Duman ise ablasının tam tersi kitap okumayı hiç sevmezmiş. Bütün gün ağaçların tepelerinde gezer, oradan oraya koşar, oyun oynarmış. Abla Tarçın ise kardeşine çok kızar biraz kitap okuması gerektiğini anlatırmış. Eğer okumak istemiyorsan bari resimlerine bak onları incele dermiş. Ama Duman hiç ablasını dinlemezmiş. Çünkü kitap okumak Duman’a çok sıkıcı gelirmiş. Anne Koala ile baba Koala her akşam çocukları ile birlikte ateşin başına oturur onlara peri masalları yada bir kaç şiir okurlarmış. Ama Duman onlara başının ağrıdığını söyler ve esnemeye başlarmış.

Günlerden bir gün anne ile baba Koala akşam arkadaşları ile yemeğe gitmek için evden çıkmışlar. Tarçın ve Duman kardeşler evde kalmışlar. Tarçın her zaman yaptığı gibi biraz oyun oynamış daha sonra oturup kitap okumaya başlamış. Duman ise önce oyuncakları ile oynamaya başlamış ama bir süre sonra sıkılmış. Koşmuş, hoplamış, zıplamış ama en sonunda onlardan da sıkılmış. Evin içinde gezerken annesi ve babasının onun için aldığı kitapları görmüş. “Yapacak bir şey yok bari şuradan bir kitap alıp okuyayım” demiş içinden. Kitabı raftan almış ve okumaya başlamış. ” Merhaba sevgili okuyucum! Bugün sen ve ben bu muhteşem kitapta yolculuğa çıkacağız. Bu kitabın içinde kimin yaşadığını asla tahmin edemezsin. Ama sana bir sır vereyim, bu kitabın içinde birbirinden farklı masalların kahramanları yaşıyor. Bütün masal kahramanları bir araya gelip yeni diyarlara yolculuk yapıyorlar. Pinokyo, Rapunzel, Uyuyan Güzel, Kırmızı Başlıklı Kız, Kurbağa Prens hepsi bu kitapta.” diye yazan ilk sayfayı okumuş. Orada yazan kahramanların kin olduğunu çok merak etmiş ve okumaya devam etmiş. Kitabı okudukça can sıkıntısı geçmeye başlamış. Bundan sonra her boş vaktinde ve canı sıkıldığında kitap okumalıyım diye düşünmüş.

Koala Duman’ın Masalı

Anne Koala ve baba Koala eve geldiklerinde Tarçını salonda kitap okurken bulmuşlar. Duman nerede diye sorduklarında “Odasından hiç çıkmadı” demiş Tarçın. Anne ile baba Duman’ın odasına doğru gitmişler ve kapıyı açmışlar. Kapıyı açtıklarında gördükleri karşısında çok şaşırmışlar. Duman kitaba sarılarak uyuya kalmış. Anne ile baba Duman’ın kitabı sevip okumasına çok sevinmişler. Duman sabah olduğunda hemen gidip kitabını almış ve okumaya devam etmiş. Annesi ile babasına her gün kitap okuyacağına dair söz vermiş.

Daha fazla Hayvan Masalları okumak isterseniz linke tıklayabilir bir çok hayvan masallarına ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Maymunlar Firarda Masalı