Küçük Fil ile Arkadaşlarının Masalı

Küçük Fil ile Arkadaşlarının Masalı

Mart 23, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde develer tellal iken pireler berber iken eski bir hayvanat bahçesinde yaşayan küçük bir fil varmış. Bu filin adı Çıtır’mış. Çıtır, arkadaşlarıyla yakalamaca oynamayı çok sevmesine rağmen iyi oynayamazmış çünkü filler çok ağır olduğu için yeterince hızlı değilmiş. Hemen yakalandığı için arkadaşları onunla dalga geçiyormuş. Fil de bu duruma çok üzülüyormuş. Sadece bir arkadaşı onun ne hissettiğini anlayabiliyormuş.

Günlerden bir gün fil ve arkadaşları her zamanki gibi yakalamaca oynamaya gitmişler. Filin durumuna üzülen arkadaşı onun yanına gelip hızlı gitmesi için onu ittirmiş böylelikle fil tüm oyun boyunca yakalanmamış. Her zaman kolaylıkla yakaladıkları fili yakalayamayan yavru hayvanlar filin onları geçtiğini görünce çok şaşırmışlar. Oyunu Çıtır ve arkadaşı kazanınca arkadaşlarının kusuruyla dalga geçilmemesi gerektiğini ve ona destek olmalarının iyi bir davranış olduğunu anlamışlar. Samimi bir arkadaş kazandıklarını görüp bir daha öyle bir şey yapmamışlar.

Küçük Fil ile Arkadaşlarının Masalı

Başka oyunlar oynamaya başlamışlar, fil de onlara eşlik ederek mutlulukla oyun oynamaya devam etmiş. Bir sonra ki oyunda da filin oynayabileceği oyunları seçmişler. Bir elin nesi var iki elin sesi var sözünün neden çıktığını buradan anlaya biliriz. O günden sonra Çıtır’ın arkadaşları yardımlaşmanın önemini anlamışlar ve birbirlerine her zaman, her koşulda destek olmuşlar. Bu masal da burada bitmiş.

Bebeklerinize kısacık masallar okumak istiyorsanız Bebek Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Sevimli Rakun ve Nenesinin Masalı