Kuzey ve Kedilerin Hikayesi

Kuzey ve Kedilerin Hikayesi

Haziran 2, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde küçük bir kasaba da yaşayan Kuzey adında küçük bir çocuk varmış. Kuzey ve ailesi küçük bir bahçesi olan şirin bir evde yaşıyorlarmış. Kuzey hayvanları çok seven bir çocukmuş her zaman bahçeye bir kap su ve bir kap mama koyar, bahçeye gelen kedileri beslermiş.

Günlerden bir gün Kuzey, bahçeye gelen kedilerden birinin hamile olduğunu anlamış. Kedi zor yürüyor, kendisine doğum yapacak korunaklı bir yer arıyormuş. Kuzey ve annesi de kediye küçük bir yuva yapmışlar, yuvanın altına da bir yastık koymuşlar. Anne kedi de sıcak ve rahat yuvayı görünce hemen içine girmiş, huzurla uyumaya başlamış. Kuzey her zaman yaptığı gibi sabahları erkenden kalkmış ve kediye mama ile su vermiş. Bir sabah uyandığında kedinin doğum yaptığını görmüş. Küçük çocuk heyecanla yavru kedileri izlemeye başlamış. Anne kedi yavrularını emziriyor bir yandan da onları temizleniyormuş. Kuzey gördükleri karşısında çok şaşırmış, anne kedinin ne kadar fedakar olduğunu görmüş. Kuzey ve annesi kediler için her gün mama ve su vermişler. Bir sabah Kuzey uyandığında, anne kedi ve yavru kedilerin yuvada olmadığını görmüş. Bahçenin her yerinde kedileri aramış ama bir türlü bulamamış. Kuzey üzgün bir şekilde yuvanın yanında otururken annesi yanına gelip; “Üzüldüğünü biliyorum Kuzeyciğim, kediler belki gezmeye gitmişlerdir yada belki kendilerine yeni bir yuva aramaya başlamışlardır. Bence yorulunca geri gelecekler ama eğer geri gelmezlerse üzülme çünkü onlar aile ve anneleri yanlarında. Nereye giderlerse gitsinler bir arada olmaları her şeyden daha önemli. Biz onlar için elimizden geleni yaptık gönlün rahat olsun” demiş. Kuzey annesinin sözlerine hak vermiş. Çünkü annesi yanında olduğunda Kuzey de her yere gidermiş.

Kuzey ve Kedilerin Hikayesi

Kuzey ve annesi kediler için mama ve su koyup evlerine girmişler. Eğer gelirlerse aç uyumasınlar istemişler. Sabah olduğunda Kuzey hemen bahçeye çıkmış ve kedilere bakmış. Kediler yuvada usulca uyuyormuş. Kuzey kedileri yuvada görünce çok mutlu olmuş. O günden sonra kediler gündüzleri dolaşmaya geceleri de yuvada kalmaya başlamışlar. Bu şekilde hem kediler hem de Kuzey mutluymuş. Bu hikayede burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Anne ve Çocuklarının Hikayesi