Kuzular ve Yavru Kurt Masalı

Kuzular ve Yavru Kurt Masalı

Eylül 1, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde iki kuzu kardeş varmış. Kuzulardan birisinin adı Pamuk diğerinin adı Beyaz mış. Pamuk ve Beyaz çok iyi anlaşırlarmış. Birlikte oyun oynarlar, çimlerde dolaşırlar, en çok da ormanda ki çimenleri birlikte yemeği severlermiş.

Günlerden bir gün Pamuk ve Beyaz annelerinden izin alıp ormana gitmişler. Bir oraya bir buraya koşuşturuyorlarmış. Yere düşen meyveleri yiyorlar, en lezzetli çimlerin tadına bakıyorlarmış. İki kardeş ormanda keyifle dolaşırken bir ağlama sesi duymuşlar. Sesin nereden geldiğini ararken karşılarına minicik bir kurt yavrusu çıkmış. Kurt annesinin yanından kaybolduğu için çok üzgünmüş ve çok korkuyormuş. Pamuk ve Beyaz yavru kurda yaklaşmış ve “Merhaba” demişler. Yavru kurt başını kaldırmış ve karşısında kuzuları görünce çok mutlu olmuş. Çünkü saatlerdir kimseyi görmemiş ve bu onu daha çok korkutuyormuş. Kurt “Merhaba, sizi gördüğüme çok sevindim” demiş. Beyaz “Senin burada yalnız başına ne işin var?” diye sormuş. “Annem ile dolaşırken bir kelebeğin peşine takıldım ve dakikalarca onu kovaladım bir an arkamı dönüp baktığımda annem yoktu, evime dönmeyi de beceremedim” demiş. Pamuk “Biz seni annene götürebiliriz ama kurtlar çok tehlikelidir, bize saldırabilir” demiş. Yavru kurt ise “Beni ona kavuşturduğunuzda size asla saldırmaz buna eminim” demiş. Pamuk ve Beyaz “Peki o zaman hadi bizi takip et ” demiş ve üç hayvan yola koyulmuş. Az gitmişler uz gitmişler dere tepe düz gitmişler en sonunda kurtların inine gelmişler. Beyaz ve Pamuk korkudan titremeye başlamış. Yavru kurt “Korkmayın annem buradaysa size kimse bir şey yapamaz” demiş ve “Anne anneee” diye seslenmiş. O an anne kurt hemen evden çıkmış ve yavrusuna koşmuş “Nerelerdeydin yavrum, her yerde seni aradım ama bir türlü bulamadım. Eve dönersin diye buraya geldim, saatlerdir seni bekliyorum.” demiş ama o an arkadasında duran iki kuzuyu fark etmiş “Yoksa seni bunlar mı kaçırdı?” diyerek sinirle kuzulara yürümüş. Yavru kurt “Hayır hayır anne dinle. Beni Pamuk ve Beyaz kurtardı, onların sayesinde evimi bulabildim. Lütfen onlara zarar vermeyin” demiş. Anne kurt “Pekala küçüğüm, seni kurtardılarsa artık bizim dostumuz olmuşlardır. Bu saatten sonra onlara kimse dokunamaz. Size de çok teşekkür ederim, sizin sayenizde yavruma kavuştum” demiş.

Kuzular ve Yavru Kurt Masalı

Pamuk ve Beyaz yavruyu annesine kavuşturduğu için çok mutlu olmuşlar. Kurtlardan ne kadar korksalar da yardım etmenin ne kadar iyi bir davranış olduğunu bir kez daha anlamışlar ve mutlu bir şekilde evlerine geri dönmüşler. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Aslan İle Kardeşinin Masalı