Lara ve Sihirli Yüzüğün Masalı

Lara ve Sihirli Yüzüğün Masalı

Mart 2, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman için de şehrin birinde yaşayan Lara adında bir kız varmış. Lara yürümeyi çok severmiş. Bu yüzden her sabah evinin yakınında ki ormanda yürüyüş yaparmış. Yürüdükçe kendisini daha enerjik ve neşeli hissedermiş.

Günlerden bir gün Lara yine ormana yürüyüş yapmaya gitmiş. Çiçekleri koklayarak, hayvanları severek, temiz havayı içine çekerek yürürken bir su birikintisi görmüş. Tam suyun üzerinden atlayacakken altında parıldayan küçük bir şey görmüş. Elini suya daldırıp gördüğü şeyi çıkarmış. Bu bir yüzükmüş. Yüzüğü eline taktığı anda ışıklar saçılmış. Bu duruma Lara çok şaşırmış. Yüzüğü uzun süre incelemiş ama ne işe yaradığını bir türlü anlamamış. O sırada karnının çok acıktığını hissetmiş. Aklından “keşke surda güzel bir yemek olsa da yesek” diye geçirmiş. Ve karşısında çeşit çeşit yemekler belirmiş. Lara hemen oturup yemiş ve bu yüzüğün sihirli olduğunu anlamış. İlk dileğini gerçekleştirdiğinde bir peri belirmiş. Peri Lara’ya: “Evet güzel kız bu yüzük artık senin ve unutma bu yüzük sihirli. Ama şöyle bir şey var eğer yüzüğü hep kendi yararına kullanırsan sahiplik hakkı senden alınır” demiş. 

Lara ve Sihirli Yüzüğün Masalı

Lara periyi gördüğüne şaşırmış olsa da periyi hemen sevmiş ve bu yüzüğü sadece kendi yararına kullanmayacağına dair söz vermiş. Hemen yüzük sayesinde evine ışınlanmış. Annesinin çok yorulduğunu görünce tüm ev işlerinin hemencecik hallolmasını dilemiş. Lara babasını çok yorulduğunu görünce babasının da işlerini halletmiş ve yüzük sayesinde mutlu mesut yaşamışlar. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Meyvelerin Vedalaşma Masalı