Lina ve Liya Kardeşlerin Hikayesi

Lina ve Liya Kardeşlerin Hikayesi

Şubat 26, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Lina ve Liya birbirini çok seven fakat anlaşamayan iki sevimli kız kardeşti. Sürekli birlikte zaman geçirirlerdi. Ama aralarında ki tek sorun birbirleri ile eşyalarını paylaşmazlardı. Annesi ve babası kızlarına ne alırsa iki tane almak zorunda kalıyordu. Kıyafetler aynı renk, ayakkabılar aynı renk, tokaları bile aynı renkti. Buna rağmen Lina ve Liya yine kavga etmenin bir yolunu buluyorlardı.

Bir gün annesi ve babası ikisine de bisiklet aldı. İkisininde bisikleti aynı renk ve aynı özellikteydi. Üzerinde ki süsler bile birebir aynıydı. Fakat bunlara rağmen anlaşamayan kardeşler, hangisinin bisikletinin güzel olduğu üzerine tartışmaya başladılar. Tartışma şiddetini arttırdı. Hem bisiklet sürüyorlar hemde tartışmaya devam ediyorlardı. Lina birden dengesini kaybederek yere düştü. Eyvah bu düşme hiç iyi olmamıştı. Annesi ve babası bahçeden gelen sesi duyunca hemen kızlarının yanına koştu. Lina’yı yerde ağlarken gördüler ve hemen kucaklayıp hastaneye götürdüler. Hastaneye gittiklerinde doktor, Lina’nın bacağının kırıldığını ve alçıya aldıklarını söyledi. Liya kardeşinin durumuna çok üzüldü ve bir süre birlikte oyun oynayamayacaklarını duyunca bu üzüntüsü ikiye katlandı.

Lina ve Liya Kardeşlerin Hikayesi

Bütün yazı Lina yatarak, Liya da dışarıda tek başına geçirmişti. Bugüne kadar birbirlerini üzdüklerine çok pişman olmuşlardı. Bu ayrılık iki kardeşe iyi gelmiş olmalıydı iki birbirlerinin kıymetini anlamışlardı. Lina, Liya’yadan, Liya da Lina’dan özür diledi. Bir daha birbirlerini hiç kırmadılar. Onlar artık hem birbirini çok seven hemde birbirleri ile çok iyi anlaşan iki kardeş olmuşlardı.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Elif ve Oyuncak Bebeğinin Hikayesi