Maymun Kardeşlerin Masalı

Maymun Kardeşlerin Masalı

Ekim 26, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde sadece maymunların yaşadığı, Maymun Ormanı varmış. Bu orman da yaşayan iki kardeş varmış birinin adı Afacan diğerinin adı ise Yaramaz mış.

Afacan ve Yaramaz her gün ormana çıkar muz toplarmış. Muz yemeği o kadar çok seviyorlarmış ki ne evde nede orman da muz bırakmıyorlarmış. Onların arkasından hiç bir maymun muz bulamıyorlarmış. Maymunlar bu durumdan çok şikayetçilermiş, yaşadıkları sorunu ormanın kralı maymuna iletmişler. Maymun kral halkının aç olmasını istemediği için, iki kardeşi sarayına çağırmış. Afacan ve Yaramaz, hemen saraya gitmişler. Maymun kral başlamış konuşmaya “Maymun kardeşler, siz ağaçta ki bütün muzları topluyorsunuz ve diğer maymunlara muz kalmıyormuş. Bu yüzden diğer arkadaşlarımız aç kalıyor. Sizden biraz dikkatli olmanızı istiyorum, sadece doyacağınız kadar muz toplamalısınız, arkanızda kalan arkadaşlarınızı düşünmelisiniz” demiş. Afacan ve Yaramaz, kralın haklı olduğunu anlamış. “Özür dileriz kralım, biz hiç bu açıdan düşünmedik. Diğer maymunları düşünmediğimiz için çok pişmanız. Bundan sonra daha dikkatli olacağız” demişler. Kral “Çok sevindim anlayışınız için kardeşler, size güveniyorum” demiş.

Maymun Kardeşlerin Masalı

Kardeşler saraydan ayrılmışlar ve ormana gidip bütün hayvanlardan özür dilemişler. O günden sonra ihtiyaçlarından başka muz toplamamışlar. Herkes mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmiş. Masal da burada bitmiş.

Maymunu sevmeyen çocuk yoktur diye düşünüyoruz ve maymun masallarını çok seviyoruz. Sizde bizim gibi düşünüyorsanız Maymun Masalı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Farklı Hayvanların Masalı