Top Oynamayı Seven Cenk’in Hikayesi

Top Oynamayı Seven Cenk’in Hikayesi

Ekim 27, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, büyük bir şehir de Cenk adında bir çocuk yaşarmış. Cenk, futbol oynamayı çok severmiş. Her gün topunu alır, yorulana kadar oynarmış. Onun bu sevgisini çevresinde ki herkes bilirmiş. Cenk her gün okulunun yanındaki futbol sahasına gidip top oynarmış. Cenk’in en büyük hayali de büyüyünce futbolcu olmakmış.

Günlerden bir gün Cenk okula gitmiş ve öğretmeni çocuklara bir kağıt dağıtmış. Bu kağıtta okulda futbol kursu açılacağı yazıyormuş. Bu haberi duyan küçük çocuk sevinçten ne yapacağını bilememiş. Okulun bitmesini zar zor beklemiş ve koşarak eve gitmiş. Heyecanla eve giren Cenk “Anne, anne, sana bir haberim var” diye seslenmiş. Annesi “Ne bu heyecan oğlum? Haberin nedir?” diye sormuş. Cenk “Anneciğim, okulda futbol kursu açılıyor, ne olur beni de yazdır. Ben futbol oynamayı çok seviyorum” demiş. Annesi “Senin futbolu çok sevdiğini biliyorum oğlum, tabi ki seni kursa yazdırırım” demiş. Cenk sevinçle annesine sarılmış. O günden sonra Cenk’in idmanları başlamış. Her gün okul çıkışı bir saat antrenman yapıyormuş.

Top Oynamayı Seven Cenk’in Hikayesi

Cenk bir hafta sonra ilk maçına çıkmak için hazırlanmaya başlamış. Sonunda bir hafta tüy gibi akıp geçmiş ve ilk maç günü gelip çatmış ve maçı kazanmışlar. Küçük çocuk çok mutluymuş. O günden sonra kursa gitmeye hep devam etmiş ve hiç pes etmemiş. Yıllar içinde büyümüş ve Beşiktaş’a yazılmış. Bundan sonra hep bu takımda gol atmış ve Beşiktaş’ın en iyi oyuncusu olmuş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tatil Arkadaşlığı Hikayesi