Maymun Şeker’in Masalı

Maymun Şeker’in Masalı

Ekim 31, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde yaşayan sevimli bir maymun varmış. Sevimli maymunun adı Şeker miş. Şeker, oyun oynamayı, daldan dala atlamayı, muz yemeği çok severmiş. Annesiyle birlikte her gün parka gider, arkadaşlarıyla vakit geçirirmiş.

Günlerden bir gün Şeker ve annesi yine parka gitmişler. Şeker arkadaşlarıyla birlikte salıncağa binmiş, kaydıraktan kaymış çok eğlenceli vakit geçirmiş. O sıra da ormana yeni taşınan bir tavşan gelmiş. Bu yavru tavşanın elinde bez bir bebek varmış. Şeker, tavşanın elinde ki oyuncağı görünce çok beğenmiş. Hemen annesine gidip “Anneciğim, bana tavşanın elinde ki oyuncaktan alır mısın? Hayatım da böyle güzel oyuncak görmedim.” demiş. Anne maymun çok şaşırmış, çünkü daha önce Şeker hiç oyuncak istememiş. Anne maymun “Tamam Şeker, bu konuyu evde konuşuruz. Müsait olursak alırız” demiş. Şeker annesine teşekkür edip oyun oynamaya gitmiş. Şeker ve arkadaşları oyun oynarken yanlarına yavru tavşan gelmiş “Merhaba, bende sizinle oyun oynayabilir miyim?” diye sormuş. Bütün çocuklar “Tabi, oynaya bilirsin” demişler ve hepsi birlikte oynamışlar. Şeker hep tavşanın elinde ki oyuncağa bakıyormuş ve tavşan bunu fark etmiş. Elinde ki oyuncağı Şeker’e uzatarak “İstersen biraz da sen oynaya bilirsin” demiş. Şeker çok sevinmiş ve bez bebeği alıp oynamaya başlamış. Bir kaç saat sonra herkes evlerine dağılmış ve Şeker de annesi ile birlikte eve gitmiş. O günden sonra yavru maymun ve annesi her yerde gördükleri bez bebekten aramışlar ama hiçbir yerde bulamamışlar.

Maymun Şeker’in Masalı

Aradan günler geçmiş, Şeker ve annesi tekrardan parka gelmiş. Oyun oynarken yanına tavşan gelmiş ve bu sefer elinde iki tane bez bebek varmış. Şeker bebekleri görünce çok şaşırmış. Tavşan “Geçen gün oynarken, bebeğimi beğendiğini anladım ve sana da aynısını yapmak istedim. Bu bebeği annemle birlikte yaptık, o yüzden aynısını bulman imkansızdı.” demiş. Şeker çok mutlu olmuş ve “Teşekkür ederim, sen çok iyi bir tavşansın” demiş. İki arkadaş birbirine sarılmış ve neşeli bir şekilde oyun oynamaya devam etmişler.

Hayvan masalları arasında en sevdiğiniz masal Maymun Masalları ise linke tıklayarak bir çok maymun masalına ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Genç Tavşanın Hatası Masalı