Minik Bademin Hikayesi

Minik Bademin Hikayesi

Ekim 4, 2022 3 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Ali adında bir çocuk varmış. Ali küçük, sevimli bir çocukmuş. Bu küçük Ali badem yemeyi çok seviyormuş.

Bir gün yine bademini tam yiyecekken badem konuşmaya başlamış. ”Merhaba Ali benim adım Badem, sen badem yemeyi çok mu seviyorsun?” Ali “Evet ben bademi çok seviyorum ama sen nasıl konuşuyorsun?” diye sormuş. Badem “Sana bir şey söylemek istiyorum Ali. Kaju, antep fıstığı gibi diğer kuru yemiş arkadaşlarım üzülüyor çünkü anneciğin ne vakit kuru yemiş çıkarsa sen hep beni seçip yiyorsun. Böyle olunca da arkadaşlarım çok üzülüyor?” Ali biraz düşünmüş sonra “Neden üzülüyorlar ki sen hepsinden çok daha lezzetlisin” demiş. “Arkadaşlarım da lezzetli, hem bizim vitaminlerimiz birbirimizden farklı farklı sen hepsinden yemelisin ki tüm vitaminlerden yararlana bilesin” Daha sonra Ali birden gözlerini açmış, bu gördüklerinin çok güzel bir rüya olduğunu anlamış.

Minik Bademin Hikayesi

Hemen gidip annesine anlamak istemiş. “Anneciğim ben bir rüya gördüm tam bademi yiyecekken badem konuşmaya başladı, arkadaşları kajudan, antep fıstığından bahsetti” demiş annesi de “Oğlum çok güzel bir rüya görmüşsün hem bugün akşam evimize misafirler gelecek ben de kaju, antep fıstığı, fındık, çekirdek ve badem gibi kuru yemişler çıkarırım sen de yersin ne dersin?” Ali “Yaşasıııın!” demiş. O günden sonra Ali bütün meyveleri kuru yemişleri birbirinden ayırmadan yiyormuş. Gökten üç elma düşmüş biri bu masalı yazana, biri bu masalı heyecanla ve gülümseyerek dinleyene, biri de meyve, sebze ve kuru yemişleri birbirinden ayırmadan yiyen tüm çocuklara.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dans Etmeyi Seven Gümüş'ün Hikayesi