Minik Filin Masalı

Minik Filin Masalı

Aralık 17, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan küçük, sevimli bir fil varmış. Bu fil, annesi ve babasıyla birlikte yaşıyormuş. Minik filin diğer fillerden bir farkı varmış; hortumu biraz kısaymış. Minik filin kısa hortumu yüzünden diğer yavru filler onunla dalga geçer, aralarına almazlarmış. Bu yüzden minik fil, kendisini çok yalnız hissediyormuş.

Minik fil kimsenin olmadığı saatlerde, kimsenin olmadığı yerlere gider, yürüyüş yaparmış. Yine bir sabah erken saatlerde ormana yürüyüşe çıkmış. Bir süre yürüdükten sonra çıkan çalıların arasından bir ses duymuş. Bu ses inleme gibi bir sesmiş. Minik fil çalıları aralamış ve küçük bir sincabın iri bir dal parçasının altında kaldığını görmüş. Ama onu kurtaramayabilirmiş. Çünkü sincap filin ulaşması zor bir yerdeymiş. Eğer uzun hortumu olsaymış onu hemen kurtarabilirmiş. Ama hortumu kısa olduğu için kurtaramayabilirmiş bu yüzden çok üzgünmüş. Minik fil, sincabı orada bırakmak istememiş ve bir çare düşünmeye başlamış ve aklına bir fikir gelmiş. Hortumunun ucuna bir sopa bağlamış ve sopanın yardımıyla düşen dal parçasını kaldırmış. Sincap hemen yattığı yerden kalkmış ve file sarılmış. “Sen çok cesur bir filsin, beni kurtardığın için çok teşekkür ederim, iyi ki varsın” demiş. Fil çok mutlu olmuş, hortumu kısa olsa da sincabı kurtarmış. Fil, her zaman güçlü, uzun yada kısa olmanın önemli olmadığını önemli olanın aklını kullanmak olduğunu anlamış.

Minik Filin Masalı

Sincap ile fil o günden sonra çok yakın arkadaş olmuşlar. Sincap ormanda ki herkese minik filin ne kadar akıllı olduğunu ve cesur olduğunu anlatmış. Bütün hayvanlar minikle gurur duymuş. Herkes minik filin hortumunun kısa olduğunu unutmuş onun zekasını konuşmaya başlamış. Fil de mutlu bir şekilde yaşamaya başlamış. Masal da burada bitmiş.

Çocuğunuz film masalı dinlemeyi seviyorsa Fil Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İyi Anlaşan Sincapların Masalı