Mor Fil’in Masalı

Mor Fil’in Masalı

Kasım 17, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde çok uzaklarda Mor Fil adında bir fil yaşarmış. Mor fil diğer fillerden farklıymış çünkü adı gibi rengi de Mormuş. Bu fil çok güçlüymüş, çok cesurmuş. Her gün yeni maceralara atılmak, yeni dostlar edinmek istermiş. Mor Fil’in bu hali orman da yaşayan hayvanları da hayran bırakırmış. Fil ile arkadaş olmak, birlikte eğlenmek çok güzel gelirmiş. Filin kuvveti, cesareti, her zaman yardımsever olması bütün hayvanlara güven verirmiş.

Günlerden bir gün, zürafa Mor Fil’in yanına koşmuş. Zürafa “Merhaba Mor, nasılsın?” diye sormuş. Fil gülümseyerek “Merhaba zürafa, çok iyiyim sen nasılsın?” diye karşılık vermiş. “Mor sana bir şey sorabilir miyim?” Demiş. Mor Fil “Tabi ki de, ne istersen sorabilirsin” diye karşılık vermiş. Zürafa “Her zaman bu kadar güçlü ve cesur olmanın sırrı nedir?” Diye sormuş. Mor Fil biraz düşünmüş ve “Her gün kendimi geliştirmek istiyorum, bu yüzden hep spor yapıyorum. Ağaçları devirerek, kayaları kaldırarak, ormanın gücünü test ediyorum. Karşılaştığım tehlikeleri ise yılmadan göğüslemek için cesaret ediyorum, arkadaşlarımı koruyorum. Bu şekilde yaşamak beni çok güçlü ve cesur yapıyor ve herkese bu kuvveti hissettirmek istiyorum” demiş.

Mor Fil’in Masalı

Zürafa, filin verdiği cevapları dikkatle dinlemiş. Duyduklarından sonra kendisi de daha güçlü ve cesur bir yaşam sürmeye karar vermiş ve bunu ormanda yaşayan bütün arkadaşlarına anlatmış. O günden sonra bütün orman halkı kendilerini geliştirmeye, spor yapmaya, tehlikelere karşı durmaya karar vermişler. Böylelikle hepsi daha sağlıklı bir hayat yaşamışlar. Masal da burada bitmiş.

Fil çocukların en çok merak ettiği ve hayranlık duyduğu hayvanlardan biridir. Çünkü uzun burnu ve dev kulaklarıyla oldukça ilgi çekicidir. Filleri sevdikleri kadar Fil Masalı dinlemeyi de seviyorlarsa, linke tıklayıp bir çok masala ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Şehri Merak Eden Hayvanların Masalı