Mutluluk Ormanı Masalı

Mutluluk Ormanı Masalı

Nisan 3, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde herkesin birbiri ile kavgalı olduğu, kimsenin mutlu olmadığı bir orman varmış. Bu ormanda ki hayvanlar sürekli tartışıyor ve hiçbir şeyi paylaşamıyormuş. Zebra da artık bu durumdan çok sıkılmış ve çareyi ormanı terk etmekte bulmuş.

Zebra bütün eşyalarını toplamış ve kendine uygun, kimsenin kavga etmediği, herkesin iyi ve mutlu olduğu bir orman bulmak için yola çıkmış. Yolda onu geyik arkadaşı görmüş “Nereye gidiyorsun zebra?” diye sormuş. Artık buradan gideceğim kendime mutlu hayvanların olduğu bir orman bulacağım” demiş. Geyik “Bende gelmek istiyorum” demiş ve oda eşyalarını alıp yola koyulmuş. İki arkadaş güle oynaya yola devam etmişler. Bu sefer karşılarına fil çıkmış “Nereye gidiyorsunuz?” diye sormuş. Geyik “Herkesin mutlu olduğu, kimsenin kavga etmediği bir orman bulmaya gidiyoruz” demiş. Fil bu duruma çok sevinmiş “Ah ne güzel keşke öyle bir yer olsa. Bekleyin bende geliyorum” demiş ve oda yola koyulmuş. Üç arkadaş istedikleri ormanı bulmak için yollarına devam etmişler. Yolda onlara bir kaç arı, kelebek, bülbül, serçe, ceylan ve zürafa katılmış. Zebra yeni ormanlarının neresi olacağına bir türlü karar verememiş. Az gitmişler uz gitmişler dere tepe düz gitmişler. Yollarına nehir çıkmış, mağara çıkmış ama bir türlü yerleşecek yer bulamamışlar. En sonunda zebra arkadaşlarına dönüp bir yer seçmeleri gerektiğini söylemiş. Bütün hayvanlar oturup bir karar vermişler kendi ormanlarını kendileri kurma kararı almışlar. Kendilerine uygun bir alan seçmişler ve evlerini inşa etmeye başlamışlar.

Mutluluk Ormanı Masalı

Hayvanların hepsi mutlu bir şekilde işlerini yapıyor, birbirleri ile yardımlaşıyorlarmış. Gün bittiğinde hepsinin kalacak yeri varmış. Buldukları yemekleri de paylaşarak karınlarını doyurmuşlar. Bu mutluluk günlerce, haftalarca, aylarca hatta yıllarca sürmüş. Kurdukları ormanın adını Mutluluk Ormanı koymuşlar. O günden sonra Mutluluk Ormanında bütün hayvanlar mutluymuş, kimse kimse ile kavga etmiyormuş ve her şeylerini birbirleri ile paylaşıyorlarmış. Ve bu ormanın her gün üyeleri artıyormuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masal kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Zebranın Diş Fırçalama Masalı