Okula Alışan Biricik’in Masalı

Okula Alışan Biricik’in Masalı

Aralık 28, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde Biricik adında bir tilki varmış. Biricik anaokuluna giden tatlı, küçük bir tilkiymiş. Fakat Biricik okula gitmeyi hiç sevmiyormuş. Sabahları uyanmak ona çok zor geliyormuş. Biricik anaokulunu zorda olsa bitirmiş ve artık birinci sınıfa başlayacakmış.

Okulun ilk günü zor da olsa kalkmış ve giyinmiş. İstemeyerek okulunu gitmiş ve sırasına oturmuş. Ders zili çaldığında yeni öğretmenleri Buru sınıfa girmiş. Çok tatlı bir sesle konuşmaya başlamış. Bu öğretmen Biricik’in çok hoşuna gitmiş. Konuşması, ilgilenmesi küçük tilkiyi çok mutlu etmiş. Dersleri eğlenceli hale getiren Buru öğretmen bütün öğrenciler tarafından çok sevilmeye başlamış. Öğrettiği her şeyin neden önemli olduğunu anlatan Buru okulda en sevilen öğretmen olmuş. Günler hızla geçmeye ve Biricik okula iyice alışmaya başlamış. Artık sabahları uyanmak zor gelmiyormuş. Girdiği her dersi çok seviyor eve gelip tekrar bile yapıyormuş. Biricik öğretmeni sayesinde sınıf arkadaşları ile bile iyi anlaşmaya başlamış. Okulun bitmesine birkaç hafta kaldığını öğrenen Biricik çok üzülmüş, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılmak istemiyormuş.

Okula Alışan Biricik’in Masalı

Öğretmeni kısa bir tatilden sonra tekrar birlikte olacaklarını anlatınca Biricik rahatlamış. Tatil olduğunda öğretmenin verdiği ödevlerin hepsini yapmış, derslerine çok iyi çalışmış. Öğrendiği şeylerin önemini anlayıp, eğlenceli vakit geçirdikçe okulunu seven Biricik bir daha asla okula gitmemezlik yapmamış. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Arı, Karınca, Tırtıl ve Böceğin Masalı