On Beş Tatil Hikayesi

On Beş Tatil Hikayesi

Şubat 2, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Şeyma okuldan çok heyecanlı çıktı. “Anne annee sana söyleyeceklerim var” dedi. Annesi okulda kötü bir şey oldu sandı merak ile “hayırdır canım” dedi. “Anne okullar tatil olacakmış on beş tatili” olacakmış. “Anne tatil de dedemlere gider miyiz? Ben anneannemi, babaannemi, dayımı, yengemi, teyzemi, amcalarımı çok özledim.” “Çok güzel düşünmüşsün canım kızım, akşam baban eve gelsin bu konuyu onunla da konuşalım.” “Tamam annecim.”

Şeyma konuşarak Annesi ile eve gitti, ellerini yıkayıp annesinin sofrayı kurmasına yardım etti. Annesi yine nefis yemekler yaptı. Zil çaldı ve babası geldi. Şeyma isteğini babasına da anlattı. Babası “Ben iş yerinden izin almaya çalışayım izin alırsam gideriz” dedi. Şeyma hep dua etti. Babası izin alabildi ve on beş tatili gelmiş ve büyüklerini ziyaret etmek için yola çıktılar. Şeyma kuzenlerine küçük hediyeler almış ve büyüklerine karnesini götürdü. Yolda giderken çok sıkıldı. Nihayet vardılar ve herkese sevgi ile sıkı sıkı sarıldı, öptü. Onlar ile çok güzel vakit geçirdi. On beş tatili kış mevsimine denk geldiği için çok fazla açık alanlara gidemediler ama evde sevdikleriyle olmak da çok güzeldi.

On Beş Tatil Hikayesi

Günler hızlıca geçti ve tatil bitti. Evlerine tekrar dönmek için yola çıktılar. Şeyma sevdiklerinden zor ayrıldı hatta biraz da ağladı ama annesi ve babası tekrar tatil olduğun da yine geleceklerine dair söz verdiler. Tekrar tatil olunca görüşmek üzereeee. Bu hikaye de burada bitti.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ağlayan Elif'in Hikayesi