Anne Çiçeği Hikayesi

Anne Çiçeği Hikayesi

Şubat 4, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar Ada adında küçük, tatlı bir çocuğu varmış. Bir gün Ada yolda gezerken karşısına onun kadar tatlı bir kız çıkmış. O kızın adı da Duru imiş.

Duru ve Ada hemen arkadaş olmuşlar, birlikte parka gidip oyun oynamışlar. Anneleri de onları oturdukları banktan izlemeye başlamışlar. Daha sonra iki küçük kız anneleri için çiçek toplamaya karar vermişler. Parkında yanında ki bahçeden çiçek toplamışlar. Duru’nun annesi, kızların çiçek topladığını görünce, yanlarına gidip o da çiçek toplamaya başlamış. İşleri bitince Duru, annesinin topladığı çiçeklere bir de kendi topladığı çiçeklere bakmış. Annesinin topladığı çiçeklere bakınca onların daha parlak olduğunu görmüş. Salıncakta sallanan ablası Mina’nın yanına gidip “Abla, annemin topladığı çiçekler daha parlak durmuyor mu? Benimkiler hiç güzel değil” demiş. Ablası Mina ise “Canım kardeşim, sizin çiçek toplamaya ihtiyacınız yok çünkü siz kendiniz bir çiçeksiniz” demiş. Duru ve Ada, Mina’nın sözlerinden çok etkilenmişler ve Mina ya teşekkür etmişler. Topladıkları çiçekleri de bankta oturan annelerine vermişler. Anneler kızların çiçeklerini görünce çok sevinmişler ve onlara kocaman sarılmışlar.

Duru ve Ada bu duruma çok sevinmiş. O günden sonra hediyenin büyük yada küçük olmasının önemli olmadığını anlayan kızlar, ailelerine en büyük hediyenin kendileri olduğunu da öğrenmiş olmuşlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Nil ve Kedisinin Hikayesi